OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Kia Sportage – pierwsze oficjalne zdjęcia

Koncern Kia Motors Corporation opublikował pierwsze zdjęcia całkowicie nowego Sportage, którego światowa premiera odbędzie się 2 marca podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Nowy SUV będzie dłuższy, niższy i szerszy od swojego poprzednika oferując tym samym więcej miejsca zarówno dla pasażerów jak i bagażu. Nowy Sportage oferować będzie także największy w swojej klasie rozstaw kół, co wpłynie na większą stabilność prowadzenia i komfort podróżowania.

Nadwozie nowego Sportage jest bardziej dynamiczne i nowoczesne. Aluminiowa osłona chłodnicy, która stała się cechą charakterystyczną wszystkich nowych modeli koncernu Kia, przypomina o tym, że za projekt odpowiedzialny jest słynny Peter Schreyer.

Pod maskę trafią nowe silnik zarówno benzynowe jak i wysokoprężne. Nieoficjalne źródła informują, iż wersje sprzedawane w Ameryce Północnej otrzymają czterocylindrowe jednostki benzynowe 2.0- i 2.4-litra, podczas gdy w Europie model ten dostępny będzie z silnikami Diesla 1.7- oraz 2.0-litra, a także motorami benzynowymi o pojemności skokowej 1.6- i 2.0-litra. Napęd przenoszony będzie poprzez przekładnie sześciobiegowe.

Nowa generacja koreańskiego SUVa produkowana będzie w Żylinie i trafi do salonów pod koniec tego r

 

PIERWSZE OFICJALNE ZDJĘCIA KIA SPORTAGE

{gallery}donosy/kiasportage{/gallery}

 

...a może to też Cię zainteresuje:

Toyota Land Cruiser HZJ105

Złote lata 90. Wśród fanów motoryzacji istnieje liczna grupa zagorzałych krytyków współczesnych pojazdów. Jakość wykonania, złożona i problematyczna obsługa serwisowa,

Czytaj dalej >>
Jeep po modyfikacjach wygląda imponująco – lakierowanie, oświetlenie oraz dodatki tworzą spójną całość
Trail Blazer

Jeep Grand Cherokee ZJ 5.9 LX W poprzednim numerze „OFF-ROAD PL” prezentowaliśmy ten sam kultowy model Jeepa – tzw. „ninera”,

Czytaj dalej >>