OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

II PODHALAŃSKI ZLOT LAND ROVER i RAYO TROPHY

Jak to mówią wszystko co dobre szybko się kończy ! Właśnie z naszą imprezą było podobnie, a więc od początku. Pomysł zorganizowania wspólnej imprezy narodził się w głowach Grzegorza Ostrowskiego – Polany Off Road i Jacka Iskry – Rayo, stworzyliśmy imprezę pod nazwą II Podhalański Zlot Land Rover i Rayo Trophy 2010. Patronatem honorowym nad imprezą otoczył nas Burmistrz Miasta Zakopane. Podobnie jak poprzedni zlot odbył się na terenie Podhala.

Bazą imprezy był Góralski Dwór w Kościelisku w którym zarówno właściciel Pan Adam Bukowski jak i cały personel pozwolili nam się poczuć jak w domu. Wstępnie do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 30 załóg, niestety stan powodzi przetaczającej się przez Polskę uniemożliwił przyjazd niektórym załogą i ostatecznie do sobotniego startu odliczyło się 26 załóg, właściciele DEFENDERÓW, DISCOVERY I i II oraz dwóch rodzynków DISCOVERY 3 i TOMCAT. Trasa przejazdu odbywała się po bezdrożach Podhala, które po obfitych opadach deszczu zrobiły się typowymi odcinkami przeprawowymi. Po przejeździe wszyscy byliśmy równo ubłoceni, część uczestników którzy pierwszy raz użytkowali swoje perełki w takich warunkach byli bardzo mile zaskoczeni możliwościami terenowymi swoich Land Roverów. Sobotnie zmagania uwieńczyliśmy regionalnym bankietem gdzie przy dźwiękach góralskiej kapeli i różnych napojów fetowaliśmy do późnych godzin nocnych lub jak ktoś woli wczesno porannych.

Niedziela przywitała nas pięknym słońcem, które pozwoliło skorzystanie z tarasu i podziwianie całej panoramy Tatr. W okolicach południa udaliśmy się do zaprzyjaźnionej prawdziwej Podhalańskiej bacówki z tradycjami, gdzie gospodarze przygotowali dla nas poczęstunek począwszy od wszystkich wyrabianych rodzajów sera a skończywszy na cudownie upieczonej jagnięcinie. Właśnie w tym miejscu jako organizatorzy podziękowaliśmy wszystkim za udział, rozdaliśmy pamiątkowe dyplomy i niestety rozjechaliśmy się do domów. Raz jeszcze bardzo dziękujemy wszystkim za udział w imprezie oraz za pomoc przy jej organizacji i zgodnie z opiniami uczestników obiecujemy dalszą kontynuację w tej formie.
 
Dziękujemy i pozdrawiamy, HEJ !
Organizatorzy II PZLR i RT
GO i JI
 
{gallery}podhalanski{/gallery}

...a może to też Cię zainteresuje:

Gruzja

Wina, wina dajcie! Jest taki kraj winem płynący, górskimi pejzażami obezwładniający i z życzliwych ludzi słynący… Brzmi jak wstęp do

Czytaj dalej >>