OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Hołowczyc wygrywa etap Silk Way Rally

Załoga ORLEN Team  była najszybsza na trzecim etapie rosyjskiej przeprawy cross-country Silk Way Rally. Krzysztof Hołowczyc jadący BMW X3 CC przygotowanym przez X-raid przekroczył linię mety o 1’46 szybciej od Stephana Peterhansela w Mini All4 dostarczonym przez ten sam zespół.  

 

Trasę trzeciego etapu z Wołgogradu do Astrachania liczącego 589 km (OS 431km) otwierał Peterhansel, triumfator wczorajszego dnia. Francuz zaczął bardzo szybko i na pierwszym punkcie pomiaru czasu CP1 miał 5’23 przewagi nad kierowcą ORLEN Team. Na 244 kilometrze jego Mini jednak utkwiło w wydmach, a dziesięć minut straty okazało się kosztować go zwycięstwo. Hołowczyc odnotował najlepszy czas na CP2 i wygrał cały etap, odnosząc swój pierwszy OSowy triumf w Silk Way Rally.

 

– Ponownie bardzo trudny OS. Wjeżdżając na metę byliśmy przekonani, że ponieśliśmy duże straty nawigacyjne. Okazało się, że inne załogi również miały problemy z wytyczaniem trasy. Kiedy zobaczyliśmy na wydmach Stephana byliśmy przekonani, że coś zepsuło się w jego aucie. Później, kiedy spotkaliśmy się na ostatniej partii OSu, bardzo wymagającej i potwornie dziurawej okazało się, że wszystko jest w porządku z jego Mini, a postój w wydmach był spowodowany błędem kierowcy. Mieliśmy ogromną satysfakcję nawiązując z nim bezpośrednią konfrontację. To był dla nas dobry OS i bardzo cieszymy się z naszej jazdy, jednocześnie mocno trasa dała nam w kość. Występowało sporo krótkich, urywających się wydm, które z pozoru wyglądają bardzo łatwo, ale bardzo obciążają organizm. Samochód cały czas skacze i uderza przodem, bądź płytą. BMW sprawuje się rewelacyjnie, nowy silnik, którego mapa została ponownie poprawiona pracuje bardzo równo i dobrze oddaje moc. Mamy sporo przewagi, ale cały czas czujemy na plecach oddech goniącego Francuza i zdajemy sobie sprawę, że do mety jeszcze kilka OSów – powiedział Krzysztof Hołowczyc, zawodnik ORLEN Team.

 

Klasyfikacja III etapu Wołgograd – Astrachań 589 km (OS 431 km)
1. Krzysztof Hołowczyc/Jean-Marc Fortin (PL/B) BMW X3 CC 5:18.33
2. Stephane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (F) Mini All4 Racing +1.46
3. Aleksandr Mironienko/Siergiej Lebiediew (RUS) BMW X3 CC +31.36
4. Ronan Chabot/Gilles Pillot (F) Buggy SMG +37.21
5. Stephane Henrard/Francois Beguin (B) Volkswagen Touareg +44.25
6. Wadim Niesterczuk/Laurent Lichtleuchter (UA/F) Mitsubishi L200 +1:03.38
7. Aleksandr Żełudow/Andriej Rudnickij (RUS) Nissan Frontier +1:05.53
8. Christian Lavieille/Jean-Michel Polato (F) Buggy Oryx +1:25.33

Klasyfikacja generalna Silk Way Rally

1.HOLOWCZYC (POL) 14:29:54; 2. MIRONENKO (RUS) + 01:27:42; 3. ZHELUDOV (RUS) +02:05:24; 4. PETERHANSEL (CHE) + 02:11:17; LAVIEILLE (FRA) +02:16:56;

...a może to też Cię zainteresuje:

Godzilla do kupienia

Megalitrażowy silnik Forda (pojemność skokowa 7,3 l) o uroczej nazwie Godzilla można kupić jako osobną cześć w ofercie Ford Performance.

Czytaj dalej >>