OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Mercedes G63 AMG 6×6 – Robi wrażenie

Mercedes G od początku istnienia liftingów doczekał się sporo, jednak ogólny wygląd pojazdu w sposób zdecydowany nawiązuje do klasycznej konstrukcji i ciężko pomylić auto z jakimkolwiek innym projektem. Teoretycznie tak też jest z najnowszym wcieleniem Gelendy – ale tylko teoretycznie, bo w praktyce auto robi wrażenie znacznie większe od swojego pierwowzoru.

Mercedes G63 AMG 6×6 to kolos, który zgodnie z nazwą jest wersją 6-kołową i bazuje konstrukcyjnie na pojeździe wojskowym typu pick-up. Pod maską auta wylądował silnik 5.5 V8 generujący 536 KM, a napęd na wszystkie koła przenoszony jest za pomocą 7-stopniowego automatu. Pojazd posiada aż 5 dyferencjałów, a każdy z nich można spiąć na 100%. Samochód mierzy blisko 6 metrów długości, a jego szerokość to 2,1 m. Prześwit jest równie imponujący i wynosi 460 mm. Masywna Gelenda dostała 37-calowe koła, a jej waga to 3 775 kg. Auto ma wejść do produkcji seryjnej, jeśli tak można powiedzieć w przypadku planowanej budowy 20-30 sztuk rocznie. Cena jest równie duża jak wszystkie pozostałe parametry i wynosi 457 000 dolarów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje nam wynik prawie 1,5 mln zł.

Źródło: Mercedes

...a może to też Cię zainteresuje:

Duże i ciężkie terenówki wymagają ogromnych momentów obrotowych i mocy
Rodzaje silników

Benzyna czy diesel?  W ponad 100-letniej historii motoryzacji niewiele zmieniło się pod względem rodzajów dostępnych silników. Nadal dominują dwa typy

Czytaj dalej >>
AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY