OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Czas Zwycięzców – Wielki Finał I rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL

Znamy już oficjalne wyniki klasyfikacji generalnej I Rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Uczestnicy walczyli w tym roku pod mocno motywującym hasłem – Czas Zwycięzców. Każdy dzień czołowej imprezy off-roadowej w Polsce miał swój unikalny i zawsze emocjonujący charakter. Kolejny raz zmagania z terenem stały się równie satysfakcjonujące dla Organizatorów co walczących załóg.

Pierwszą odsłoną imprezy był widowiskowy prolog na torze motocrossowym w Nowej Dębie. Tam najszybsza w klasie Extreme okazała się załoga Kufel/Samosiuk z czasem 1:10,78, który zdeklasował wszystkich rywali. W niższej klasie Adventure najlepszy czas osiągnęła załoga Skrzypczyński/Grzeca (1:22,97)  i to te dwie ekipy otwierały Odcinek Nocny rajdu.

Odcinek Nocny rozgrywany na terenie poligonu w Nowej Dębie stał się zaskakująco wielkim wyzwaniem. Wiele kilometrów trudnych technicznie odcinków sprawiło, że załogi musiały dać z siebie wszystko. W Odcinku Nocnym, w klasie Extreme, najwyższe podium zajęła załoga Łukaszewski/Duhanik. Klasa Adventure to zwycięstwo załogi z numerem 212 Iłowiecki/Iłowiecki.

Odcinek Nocny był wstępem do trudnego i niezwykle wymagającego dnia. O wynikach Odcinka Dziennego zadecydowały liczne trawersy, a w roli głównej wystąpiła woda, która ostatecznie zamieszała w tabeli wyników. Pierwsza pozycja w klasie Extreme przypadła w udziale załodze 103 Kufel/Samosiuk. Drugie miejsce zajęła ekipa z numerem 118 – Gołka/Gołka. Miejsce trzecie to dobra lokata zespołu Jabłoński/Zdziebłowski (115). Ekipa Łukaszewski/Duhanik z powodu awarii po podtopieniu auta, uplasowała się ostatecznie na 9. miejscu. W klasie Adventure zwyciężył Jacek Majcher (220), druga pozycja należała do Arka Szymszona (211), a trzecia do Tomasza Stokłosy (210).

W efekcie tak emocjonującej rundy, oczekiwanie na końcowe wyniki było wielkie. Niepewność ostatecznej klasyfikacji nie opuszczała zawodników do samego końca. I wreszcie nadeszły finalne wyniki I Rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL, które  można zobaczyć poniżej:

Klasa Adventure:
1.    Majcher/Stolarski
2.    Szamszon/Krysa
3.    Nowakowski/Nowakowski
Klasa Extreme:
1.    Kufel/Samosiuk
2.    Jabłoński/Zdziebłowski
3.    Gołka/Gołka

Wieczorem w bazie rajdu odbyło się uroczyste wręczanie nagród, z udziałem mediów i załóg. Zwycięskie ekipy otrzymały z rąk Dyrektora Rajdu – Grzegorza Surowca, puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów rajdu, między innymi firmę COVAL oraz Dragon Winch. Po rozdaniu nagród wszyscy udali się na uroczysty bankiet.

...a może to też Cię zainteresuje:

KiraVan

Fanaberia milionera Bran Ferren – amerykański inżynier, architekt, naukowiec i wynalazca – po 66 latach życia dorobił się milionów. Część

Czytaj dalej >>
Golden Emperor
Golden Emperor

UAZ by MetalPasja  Któż z nas nie marzy o tym, aby stać się posiadaczem wyszukanego i niesztamowego auta? Takiego, w

Czytaj dalej >>