OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Taigun – nowy koncepcyjny SUV Volkswagena.

Volkswagen zaprezentował w Sao Paulo gdzie odbywa się Międzynarodowy Salon Samochodowy koncepcyjny model SUV-a o nazwie Taigun. Ma to być konkurencja dla takich pojazdów jak Nissana Juke, Mini Coutrymana jak i Opla Mokki. Model otrzymał nazwę Taigun która jest swoistym anagramem do nazwy Tiguan.

Taigun w rzeczywistości jest niewielki gdyż mierzy 3859 mm długości, 1728 mm szerokości oraz 1570 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2470 mm. Wewnątrz znajdziemy miejsca dla czterech pasażerów oraz bagażnik o pojemności 280 l, a po złożeniu tylnej kanapy 987 l. Auto porusza się dzięki stosunkowo małemu 1-litrowemu , trzycylindrowemu silnikowi o mocy 108 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym – 175 Nm (Już od 1500 obr./min) Napęd przekładany jest na przednie koła przez manualną sześciobiegową skrzynię biegów.

Waga całego pojazdu to zaledwie 985 kg dzięki czemu potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 9,2 sekundy i jechać z maksymalną prędkością 186 km./h. Według producenta apetyt tego niepozornego „diabła” szacuje się w okolicy 4,5 litra benzyny / 100 km.

Samochód jeździ na 17 calowych obręczach ze stopów lekkich z oponami o o rozmiarze 205/50 wyposażonych w ESC. Jak to bywa z koncepcyjnymi autami jeśli wszystko dobrze pójdzie zielone światło na produkcję VW otrzyma w ciągu najbliższych dwóch lat.

źródło: Volkswagen

...a może to też Cię zainteresuje:

Bentley i Dakar?

Brytyjski magazyn „Car” informuje, iż w najbliższej edycji Rajdu Dakar najprawdopodobniej wystartuje załoga Bentleya. Tak, to nie prima aprilis. Nadwozie samochodu

Czytaj dalej >>
Coupe 4×4

Moda na skos Nieodgadnione są meandry planów marketingowców, którzy pragną kształtować świadomość potencjalnych nabywców samochodów. Dość dziwna wydaje się popularność

Czytaj dalej >>
AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY