OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Dziki Zachód zdobyty – wyprawa Autotrapera do Moab

We wrześniu grupa ponad 30 największych pasjonatów off-roadu związanych z firmą Autotraper wyruszyła do amerykańskiego Moab w stanie Utah. Miasto słynie z zapierających dech krajobrazów i ekstremalnych szlaków przeprawowych. Dwutygodniowy wyjazd został poświęcony pamięci Macieja Majchrzaka – założyciela firmy Autotraper, który zginął w tragicznym wypadku dwa lata temu.

Moab to ziemia obiecana pasjonatów off-roadu. Setki kilometrów szlaków ciągnących się przez skaliste i pustynne tereny wokół Parku Narodowego Arches. Bajkowe formacje skalne, złote zachody słońca i głębokie, skaliste parowy – Dziki Zachód stanął przed poszukiwaczami przygód otworem.

Na szczyt świata

Większość osób uważa, że samochody zostały zbudowane do jeżdżenia po relatywnie płaskich drogach. Konstruktorzy Jeepa Wranglera myślą inaczej – ikona amerykańskiej motoryzacji, niezależnie od wersji, oferuje kierowcy niezwykłe możliwości. Wystarczy odrobina odwagi, koncentracja i odpowiednia technika. Uczestnicy wyjazdu pokonali 6 różnych szlaków o nazwach:

  • Fins and Things
  • 7 mile Rim
  • Goldbar Rim
  • Golden Spike
  • Poison Spyder
  • Top of the World

Część z nich to typowe turystyczne przeprawy z pięknymi widokami. Nie zabrakło jednak odcinków trudnych, a nawet bardzo trudnych, gdzie współpraca załóg, dobry przewodnik i wyciągarka linowa okazały się niezastąpione. Na koniec ekipa zawędrowała na Szczyt Świata („Top of the world”) – malownicza przeprawa prowadzi na wysokości ponad 2100 m n.p.m.

Nie tylko off-road

W czasie wyjazdu Autotrapera nie zabrakło również atrakcji krajoznawczych. Uczestnicy mogli zobaczyć tamę Hoovera, a także przejechać ponad 400 km słynną trasą Route 66. Amatorzy fotografii krajobrazowej z pewnością na długo nie zapomną pobytu nad Wielkim Kanionem i spaceru tunelami malowniczego Canyon Antelope. Wisienką na torcie okazało się rozpustne Las Vegas. Hotel Stratosphere – ostatni przystanek podróży – wyposażony jest w wesołe miasteczko położone kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Jedna z karuzel obraca się poza obrysem dachu …

II Memoriał Macieja Majchrzaka

Założyciel firmy Autotraper, Maciej Majchrzak to jedna z legend polskiego off-roadu. Wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w rajdach terenowych. Dwukrotny uczestnik rajdu Dakar, wielokrotnie potwierdził pasję do motoryzacji, przekraczając kolejne granice i zarażając innych motoryzacyjnym hobby. Pierwsza wyprawa Autotrapera do Moab (rok 2008) została zainspirowana właśnie przez niego. Życie Maćka przerwał dwa lata temu tragiczny wypadek. W trakcie tegorocznej podróży przez skaliste szlaki stanu Utah uczestnicy mieli możliwość wspomnieć swojego mentora i przyjaciela. Jesteśmy pewni, że przyglądał się całej sprawie z „fotela pilota”.

Źródło: Autotraper

...a może to też Cię zainteresuje:

AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY