OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Zmota Trophy 2017. Druga runda Towarzyskiej Ligi Terenowej.

Tuż po czerwcowej nocy Kupały na terenie wschodniego Mazowsza w gościnnej gminie Długosiodło odbyła się druga runda eliminacyjna Towarzyskiej Ligi Terenowej – Zmota Trophy.

Na podzielonych na trzy klasy zawodników czekało dziewięć prób, wiodących przez bardzo zróżnicowany teren. Każda z nich była otaśmowana, a suma czasów uzyskanych na ich pokonanie stanowiła o końcowym wyniku. W ocenie startujących załóg najbardziej wymagające były biegnące ciągowymi torfami próby Sam Jad, Sam Gnój oraz trudny pod względem technicznym trawers o nazwie Ptaki Ciernistych Krzewów. Najbardziej widowiskową próbą był natomiast liczący ponad 1 900 metrów odcinek specjalny o nazwie W stepie Szerokim, przebiegający śladami otwartej piaskarni i wykorzystujący liczne hopki oraz piaszczyste wzniesienia. To właśnie na tej próbie załoga Karola Lenkiewicza i Patryka Fiedorowicza poszybowała daleko w powietrze, odrywając swojego Grata od ziemi na półtora metra i tylko dzięki długoletniemu doświadczeniu wyniesionemu ze startów quadem szczęśliwie wylądowała na kołach, uzyskując rewelacyjny czas na odcinku.

Podczas rajdu panowała nadzwyczajna, koleżeńska atmosfera, którą rzadko już można spotkać na krajowym podwórku terenowym. Tym bardziej fakt ten cieszy organizatorów, bowiem założeniem Ligi jest rywalizacja w trudnym terenie, ale zawsze w koleżeńskiej atmosferze.

W czasie zawodów nie zabrakło oczywiście efektownych figur off- -roadowych – załoga Misia, czyli Mariusz Niemiec i Tomasz Janik, wykonała efektownego front flipa, natomiast Dominik i Marcin Kocela stawali na boku w torfach, a ekipy z klas przygodowej i turystycznej solidarnie oczyszczały podłoże z pozostawionych przez bobry ściętych drzew. W tak bardzo zróżnicowanym terenie w klasie ekstremalnej zwyciężył Ignacy Lenkiewicz pilotowany przez Przemysława Biegańskiego w Gracie 2 Szerszeniu. W kategorii turystycznej bezkonkurencyjni byli Grzegorz Bogusz i Krzysztof Urbaniak zasiadający za sterami Spidera 2, a w klasie przygodowej zwyciężyli, mimo zmagania się z licznymi awariami, Piotr Rechnio i Jakub Siadek jadący Suzuki Samurai 1.6. Wszystkim załogom biorącym udział w rajdzie Zmota Trophy należą się wielkie brawa za jazdę i walkę w duchu fair play oraz za stworzenie naprawdę kapitalnej, kumpelskiej atmosfery. Ξ

Zmota Trophy 2017 – klasyfikacja końcowa

Ekstrem
  1. Ignacy Lenkiewicz/Przemysław Biegański Grat 2
  2. Mariusz Niemiec/Tomasz Janik Grat 2
  3. Karol Lenkiewicz/Patryk Fiedorowicz Grat
Turystyk
  1. Grzegorz Bogusz/Krzysztof Urbaniak Jeep Spider
  2. Jacek Sobczak/Michał Żarnowski LR Defender 90
  3. Tomasz Bojanowicz/Piotr Niemyjski/Michał Rogalski Nissan Patrol
Przygoda
  1. Piotr Rechnio/Jakub Siadek Suzuki Samurai
  2. Tomasz Raszewski/Maciej Stróżyk/Agnieszka Stróżyk Nissan Patrol
  3. Janusz Ślusarski/Mariusz Dutkiewicz Mercedes G
 

 

autor: Marcin Francuz, zdjęcia: Damian Bieńkowski

...a może to też Cię zainteresuje: