OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Załoga Vanagas – Rozwadowski: na trzy dni przed finałem coraz wyżej

Załoga Benediktas Vanagas – Sebastian Rozwadowski zakończyła dziesiąty etap Rajdu Dakar na 21 pozycji.

[dg ids=”23388,23389,23390″]

„Jeszcze jeden ciężki dzień za nami. Dostaliśmy dziś dużo piasku. Przeróżnego. To była cała paleta: miękki, sypki, mokry, twardy, z kamieniami, z krzakami, ze skałami. Dwa razy się zakopaliśmy, ale szybko udało się wydostać. Główną przygodą było oderwanie się drzwi od strony kierowcy. W czasie jednego postoju zaczęła się burza piaskowa. Kiedy otwierałem drzwi, wiatr wyrwał mi je z rąk i drzwi oderwały się od samochodu. To może brzmi śmieszni, ale w wyniku tej sytuacji straciliśmy ok. 25 min. czasu” – opowiadał na mecie Benediktas Vanagas, prowadzący na Rajdzie Dakar Toyotę Hilux.
Prawie cała trasa dziesiątego etapu ciągnęła się przez bezdroża i wysokie wydmy. „Od wczoraj zaczęły się odcinki ciężkie pod względem nawigacyjnym, trudności trasy i temperatur. Z nawigacją nie było żadnych problemów, co bardzo mnie cieszy” – dodaje Sebastian Rozwadowski, debiutujący na Dakarze Rajdowy Mistrz Polski 2014.
Załoga „General Financing – Autopaslauga by Pitlane” pokonała dziesiąty odcinek Rajdu Dakar w 5 godz. 41 min. 08 s.Według wstępnych danych zajmuje 23 pozycję w klasyfikacji generalnej.

 

[dg ids=”23391″]

...a może to też Cię zainteresuje: