OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Wielki powrót. UAZ Hunter

UAZ, czyli Uljanowskij Awtomobilnyj Zawod, zdecydował się na wznowienie produkcji modelu Hunter, który jest prawdziwym off-roadowym zawodnikiem bijącym na głowę obecnie produkowane SUV-y. I nie ma się co temu dziwić, w końcu korzeni Huntera należy szukać w modelu UAZ 469, czyli solidnej terenówce produkowanej w zakładach w Uljanowsku od 1972 roku. Przez ponad 40 lat pojazd zyskał miano kultowego i podbił serca kierowców na całym świecie. Łącznie sprzedano około 1 650 000 egzemplarzy modelu. A teraz ten dzielny zawodnik wraca do gry. Duży wpływ na decyzję o wznowieniu produkcji Huntera miały z pewnością liczne zapytania ze strony klientów, którzy zgłaszali zapotrzebowanie na praktycznego, użytkowego SUV-a.

 

 
Pojazd będzie dostępny w trzech wariantach: Classic, Victory Series oraz Trophy. Wszystkie wersje modelu będą oferowane z silnikami benzynowymi i 5-stopniową skrzynią biegów. Dodatkowo UAZ będzie wyposażony w zmienny napęd na tylną oś, który może być dołączany automatycznie z wykorzystaniem 2-biegowej skrzyni rozdzielczej napędzanej elektronicznie. Metalowy korpus pojazdu będzie opierał się na stalowych felgach o promieniu R16 i oponach 225/70. Układ kierowniczy – wspomagany hydraulicznie.
Ceny pojazdu zaczynają się od 409 000 rubli.

...a może to też Cię zainteresuje:

Stacje multimedialne.

Chciał byś jeździć autem wyposażonym w nowoczesny zestaw informacyjno- multimedialny? Opcja zakupu samochodu wyposażonego fabrycznie w taki zestaw może zwiększyć

Czytaj dalej >>