OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Udany prolog dla zawodników RMF 4RACING Team

Ryk sportowych silników i rywalizacja na najwyższym poziomie – to wszystko czekało dziś na kibiców sportów motorowych w Szczecinie. Prolog rajdu Columna Medica Baja Poland okazał się pomyślny dla zawodników RMF 4RACING Team,

Światowej sławy nazwiska przyciągnęły do Szczecina sporą ilość kibiców, którzy od samego rana odwiedzali miasteczko rajdowe oraz dopingowali swoich faworytów na trasie. Pomimo krótkiego, 7-kilometrowego odcinka, wszyscy zgromadzeni nie mogli narzekać na nudę. Faworyci nie zawiedli i pokazali, że tegoroczna edycja rajdu przyniesie jeszcze wiele motoryzacyjnych emocji.

Z wymagającym superoesem dobrze poradzili sobie zawodnicy RMF 4RACING Team. Załoga w składzie Aleksander „Fazi” Szandrowski i Rafał Płuciennik zajęła 2. miejsce w grupie TH.

Prolog był bardzo dobrze przygotowany. Mimo, że jechało się krótko, to z dużą przyjemnością. Przez cały odcinek utrzymywaliśmy dobre, szybkie tempo, zachowując przy tym sporo rozwagi. Założony przez nas plan został zrealizowany, co nas bardzo cieszy. Dzisiejsze zmagania zaliczamy więc do udanych.

W podobnym tonie wypowiada się druga załoga RMF 4RACING Team. Duet tworzony przez Krzysztofa Bieguna i Tomasza Dołhana uplasował się na 3. pozycji w grupie OPEN. Panowie zgodnie jednak podkreślają, że dzisiejszy odcinek to dopiero przedsmak tego, co będzie się działo w najbliższych dwóch dniach.

Jutro zapowiada się bardzo ciężki dzień. Mamy do przejechania prawie 600 kilometrów, razem z dojazdówkami. To właśnie ten dzień będzie bardzo ważny w kontekście dalszej rywalizacji. Przed nami więc duże wyzwanie, zwłaszcza, że temperatury są bardzo wysokie. Działa to zarówno na nas, jaki i rajdówkę. Jutro musimy więc jechać bardzo rozsądnie, oczywiście zachowując odpowiednie tempo – komentuje Tomek Dołhan.

W sobotę rano kolumna rajdowa przenosi się w okolice Drawska Pomorskiego. Na tamtejszym poligonie zostaną rozegrane dwa odcinki specjalne, każdy o długości 176 kilometrów. Właściwe ściganie rozpocznie się więc na dobre.

[dg ids=”25014″]

...a może to też Cię zainteresuje: