OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

TOYOTA TERRATREK na podium – I RUNDA RMPST

W dniach 06-08 maja 2011 odbyła się I eliminacja Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST). Była ona jednocześnie rundą Pucharu FIA CEZ oraz rundą zaliczaną do Mistrzostw Czech. Załoga TOYOTA TERRATREK zgodnie z planem na sezon 2011 stawiła się na starcie zawodów i po trzech dniach rywalizacji stanęła na podium.
W ramach pierwszej rundy RMPST i FIA CEZ załoga zajęła 2 miejsce w grupie T2, natomiast w ramach rundy Mistrzostw Czech 1 miejsce w grupie T2. Takie otwarcie sezonu nie tylko cieszy, ale też mobilizuje do jeszcze większej walki o wynik w kolejnych eliminacjach.
To bardzo dobry początek – mówi Aleksander Sachanbiński. Pierwszy odcinek specjalny postanowiliśmy pojechać bardzo spokojnie i rozważnie, tak aby poznać specyfikę tras na jakich będziemy rywalizować przez następne dwa dni. Ta decyzja pozwoliła nam kolejne OS-y pokonywać bardzo pewnie i szybko. Dla przykładu podam, że nasza różnica czasu na 30 kilometrowym etapie trasy, pomiędzy najsłabszym i najlepszym przejazdem wyniosła 5 minut. Staraliśmy się z kilometra na klimoter poprawiać własny wynik.
Drugiego dnia zawodów nałożono na nas karę 15 minut za ominięcie punktu kontrolnego. Jak się okazało to samo spotkało 16 innych załóg i dotyczyło dokładnie tego samego miejsca na trasie. Sprawy nie udało się wyjaśnić, zatem nie wiemy czy to był nasz błąd w nawigacji, błąd w książce drogowej przygotowanej przez organizatora, czy może zawiodła technika GPS.  Mimo tego jesteśmy zadowoleni ze startu. Zdobyte punkty bardzo cieszą i motywują do walki o tytuł Mistrza Polski.
Toyota Land Cruiser, którą startowała załoga spisała się wspaniale. Żadnych awarii i usterek mechanicznych. Praca na serwisie ograniczała się głównie do standardowego przeglądu i czyszczenia auta. Błoto, które miejscami znajdowało się na trasie dość mocno oblepiało koła i nadkola. Głównym zadaniem serwisowym było więc dokładne umycie samochodu.
W planach startowych zespołu poza RMPST / FIA CEZ znajduje się także rajd SILK WAY.  Jak mówi lider zespołu Aleksander Sachanbińśki – cieszy fakt, że samochód jest dobrze przygotowany. To dobry znak, zwłaszcza, że na rajdzie Silk Way będziemy mieli do pokonania znacznie dłuższe odcinki.
Najbliższy start zespołu Toyota Terratrek to 2 runda RMPST / FIA CEZ, czyli BAJA CARPATHIA (23 – 26.06.2011).
 

informacja / foto: toyotaterratrek

 

 

 

...a może to też Cię zainteresuje: