OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Słynny rajd przeprawowy Magam Trophy powraca!

Pierwsza edycja Magam Trophy odbyła się w roku 2001. Od tego czasu przez 12 kolejnych lat rajd zyskał sobie opinię jednego z najtrudniejszych w Polsce, a nawet Europie. Zwycięstwo w Magamie dawało największy prestiż i nieoficjalny tytuł króla polskiego off-roadu przeprawowego.
Ostatnia edycja organizowanego przez Wojtka Gołębiowskiego rajdu odbyła się w roku 2012. Dwa lata po śmierci Wojtka, w dniach 7-9 maja 2020 ten wyjątkowy rajd powraca jako jego Memoriał. Organizatorem jest stowarzyszenie Przyjaciele Off-Road skupiające osoby, które przygotowywały cztery ostatnie edycje Magam Trophy. Impreza będzie miała charakter non-profit, a wygenerowany zysk zostanie przekazany na cel charytatywny.
Tak jak dawniej, zmagania prowadzone będą w pięknych okolicach miejscowości Miastko na Pomorzu. Wyznaczone trasy na długo zapadną w pamięć załóg i kibiców. Nie zabraknie głębokich bagien, zdradliwych piasków i stromych trawersów. Sportowa rywalizacja trwać będzie trzy dni, które dogłębnie sprawdzą umiejętności zawodników i wytrzymałość ich pojazdów. Rajd rozpocznie się szybkim prologiem. Będzie to jednak tylko wstęp do prawdziwej rywalizacji, która rozegra się na pięciu etapach z trudnymi, w całości obserwowanymi przez sędziów, odcinkami między taśmami (MT). Niespotykane nigdzie indziej emocje zapewni odwrócona kolejności startu do etapów, co oznacza, że najszybsze załogi będą zmuszone wyprzedzać na trasie wolniejszych konkurentów.
Limit załóg został ograniczony do 60 miejsc w dwóch klasach: Extreme i Adventure. Prestiż marki Magam Trophy i uznanie, jakim w środowisku off-road cieszył się Wojciech Gołębiowski, pozwala spodziewać się kompletu na liście startowej.

...a może to też Cię zainteresuje: