OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

I Rajd Gnomów. Moto Błoto Łódź

4 czerwca na nieczynnej żwirowni w okolicach Brzezin Stowarzyszenie Moto Błoto Łódź, skupiające miłośników off-roadu, zorganizowało jednodniowy rajd turytyczno-krajoznawczy pod nazwą „I Rajd Gnomów”. Nazwa imprezy nie była przypadkowa, gdyż nawiązuje do historycznego znaczenia tych legendarnych postaci, które z łatwością przemieszczały się w każdych warunkach.

Na starcie pojawiło się 56 załóg, które rywalizowały o puchary i nagrody w dwóch klasach. Aby zapewnić sprawną organizację ekipa Stowarzyszenia Moto Błoto Łódź od świtu krzątała się po bazie rajdu. Wspomagał ją poseł Artur Jerzy Dunin oraz strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 4008.

Dla posiadaczy lekko zmodyfikowanych aut terenowych i SUV-ów, zaczynających przygodę z off-roadem, a przede wszystkim tych, którzy mieli ochotę na spędzenie soboty w terenie, przygotowano kategorię turystyk. Startujący otrzymali roadbooka będącego, opisując w uproszczeniu, mapą przebiegu trasy. Ponad stukilometrowy odcinek został przygotowany tak, by jak najmniejszą liczbę kilometrów pokonywać asfaltowymi drogami. Ponadto przebiegał on przez malownicze zakątki okolic Łodzi. Na trasie na zawodników czekało osiem zagadek i dziesięć pieczątek. Wśród uczestników nie brakowało zarówno załóg, które na I Rajdzie Gnomów stawiały swe pierwsze kroki w rajdach terenowych, jak i rodzin z dziećmi – najmłodszy Staś Woźny miał roczek i dzielnie przejechał z rodzicami całą trasę. Wszystkie załogi ukończyły rajd bez większych strat. W tej klasie na podium stanęli: Mariusz Szymański/Katarzyna Smyj (III miejsce), Marcin Gołos/Natalia Gołos (II miejsce) oraz Martyna Stanek/ Mateusz Wiliński (I miejsce).
Drugą kategorią był wyczyn, przeznaczony dla doświadczonych terenowców. W tej grupie liczyła się umiejętność współpracy kierowcy i pilota. Ogromne znaczenie miał też sprzęt, za sterami którego startowały załogi. Rywalizacja odbywała się na specjalnych, zamkniętych strefach, gdzie na zawodników czekał piach, błoto i jak najbardziej wymagający teren, na którym do zdobycia było ponad siedemdziesiąt pieczątek. Klasyfikacja w tej grupie wyglądała następująco: Jarosław Olkiewicz/Adam Gorzycki (III miejsce), Radosław Rogulski/ Łukasz Gos (II miejsce) oraz Gabriel Lenarcik/ Łukasz Śpiewak (I miejsce).
Serdecznie gratulujemy!

autor: Michał Majchrzak, zdjęcia: autor, Dariusz Bednarek

...a może to też Cię zainteresuje:

Fighter
Gotowy do walki

Fighter MY 2018  Fighter to – kolejne po Hellcacie – efektowne dzieło Darka Luberdy, którego przeznaczeniem jest walka z najtrudniejszym

Czytaj dalej >>