OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Przeprawowy Puchar Polski ATV PZM Dragon Winch – wielki finał już wkrótce

W dniach 25-27. października 2013 r. poznamy pierwszych w historii zdobywców Pucharu Polski w przeprawach quadowych!

Zaledwie trzy tygodnie dzielą nas od trzeciej rundy Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch. Zawody te będą miały jednak nadzwyczaj wyjątkowy charakter. To właśnie w dniach 25-27. października 2013 r. zostanie zapisana kolejna, niezwykle ważna karta historii quadowego offroad’u, pod którą podpiszą się pierwsi zdobywcy Pucharu Polski w przeprawach quadowych! Do walki o ten jakże prestiżowy tytuł stanie 120 quadowców, którym towarzyszyć będą rodziny i przyjaciele, a gościć ich będą urokliwe tereny centralnej Polski, usytuowane w okolicach miasta Golub-Dobrzyń, oddalonego o 40 km od Torunia.

Trzecia Runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch została objęta Honorowym Patronatem Starostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego.

Osoby, które spodziewają się płaskich, mało efektownych terenów mogą być bardzo zaskoczone, gdy wyruszą na przygotowane szlaki. Wysokie wzniesienia, głębokie wąwozy, bagna, długie i bardzo techniczne trawersy – to przeszkody, z którymi uczestnicy Przeprawowego Pucharu Polski powinni być dobrze zaznajomieni, jeśli chcą liczyć się w walce o czołowe miejsca. Najtrudniejsze zadanie czeka oczywiście uczestników klasy ATV Sport Extreme. Dla nich organizator przygotował wyzwania wymagające pracy zespołowej, doświadczenia, a nawet znajomości technik alpinistycznych. Na nudę z pewnością narzekać nie będą również zawodnicy jadący w klasie ATV Sport Adventure. Zebrane przez nich doświadczenia i możliwość podpatrywania technik kolegów z klasy Extreme otworzą przed nimi drogę do startu wśród najlepszych, w kolejnych edycja Pucharu Polski.

Reguły gry są proste. Wygrywa osoba, która zbierze największą liczbę punktów za zdobyte pieczątki w wyznaczonych limitach godzinowych odcinka nocnego oraz dziennego. Jednak dla własnego bezpieczeństwa uczestników startować mogą jedynie w parach lub trzyosobowych grupach. Nawigacja tradycyjnie odbywać się będzie na podstawie track’ów i koordynatów wgranych do urządzeń GPS, należących do quadowców. Przewidziane zostały także odcinki wyznaczone taśmami, na których sędziowie będą prowadzić stały nadzór. Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje. Dlatego w zawodach może wziąć udział każdy, kto posiada pojazd spełniający wyznaczone w regulaminie warunki techniczne.

Bezprecedensowy charakter I Finału Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch podkreślać będzie organizacja nie tylko trasy i wszystkiego co z nią jest związane, ale również infrastruktury bazy rajdu i zaplecza noclegowego. Jedno jak i drugie przygotowano w Osadzie Karbówko Wellness & SPA, znajdującej się w urokliwej dolinie rzeki Drwęcy. Znajdziemy w niej kryte strzechą chaty, bogato wyposażone pokoje i apartamenty, sale balowe, konferencyjne, oryginale zakątki grillowe, Karczmę Myśliwską oraz nowoczesną kręgielnie. Dla osób pragnących wyciszyć się i nabrać sił do dyspozycji jest Wellness & SPA z basenem, licznymi saunami, gabinetami kosmetycznymi i Grotą Solną, a dla najmłodszych – mini ZOO oraz trampoliny i place zabaw.

Więcej informacji na stronie Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców – ATV Polska www.atvpolska.pl 

...a może to też Cię zainteresuje:

AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY