OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Plany współpracy Volkswagena i Forda

Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Ford będą ściślej współpracować przy trzech nowych pojazdach:

  • W roku 2022 pojawi się nowy Volkswagen Amarok – pick-up bazujący na modelu Ford Ranger. Następca Amaroka, począwszy od roku 2022, wytwarzany będzie w fabryce Forda w Silverton w RPA. 
  • Volkswagen Samochody Dostawcze skonstruuje i będzie wytwarzał dla Forda miejski samochód dostawczy bazujący na modelu Caddy 5. Będzie on, począwszy od roku 2021, produkowany dla Forda pod nazwą Transit Connect w polskiej fabryce Volkswagen Samochody Dostawcze w Poznaniu. 
  • Ford zbuduje dla obu marek Transportera w segmencie ładowności jednej tony. Volkswagen Samochody Dostawcze zachowuje po swej stronie stworzenie, produkcję i marketing następców obecnej gamy modeli 6.1 stworzonych do użytku prywatnego, tj. Multivan, Caravelle i California.

Współpracę rozpisano na produkcję ośmiu milionów pojazdów w pełnym cyklu życia produktów. Współpraca pomiędzy koncernami Volkswagen i Ford nie jest w żadnym wypadku ich połączeniem. Wszystkie pojazdy są wprowadzane do obrotu niezależnie od siebie.

...a może to też Cię zainteresuje:

Bronco przed premierą

Ford podnosi napięcie przed premierą Bronco – z najnowszych publikacji można zobaczyć jak będzie wyglądać rodzina Bronco: duże SUV-y 3-

Czytaj dalej >>