OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

OFF-roadowe Andrzejki w pałacu Zamoyskich

Zapraszamy na OFF-roadowe Andrzejki. Nasza Andrzejkowa trasa będzie prowadziła przez krainę nazwaną Działami Grabowieckimi, tym samym „zaliczymy” najwyższe punkty Wyżyny Lubelskiej. Tereny pomiędzy Zamościem a Chełmem charakteryzują się odkrytymi, nieporośniętymi lasem, wierzchowinami, z których roztaczają się wspaniałe widoki na dzielące wzgórza, doliny Wolicy i Wojsławki. Przejedziemy przez lessowe debry, wąwozy oraz głębocznice. Przy szlaku przejazdu będziemy mijać wiele rezerwatów chroniących zwierzęta i rośliny m.in. Rogów, Popówka, Wygon Grabowiecki czy Gliniska. To tu znajdują się już ostatnie w Polsce ostoje susła perełkowanego.

drzewiasty

 

Gdy my walczyć będziemy z błotem, on już spokojnie spać będzie snem zimowym jak na susła przystało, ponieważ nasze odcinki są zróżnicowane, ale nie przebiegają przez tereny ścisłej ochrony i nie ma szans abyśmy go obudzili. „CZŁOWIEK GŁODNY – CZŁOWIEK ZŁY”, dlatego w między czasie w pięknej miejscowości Gdeszyn przywita nasz „team” „chlebem i solą” miejscowy ksiądz, jak czynił to kilkadziesiąt lat temu bł. Ks. Zygmunt Pisarski jeden z męczenników II wojny światowej. Historia błogosławionego to wspaniała lekcja historii i tolerancji. Zatrzymamy się przy 1000-letnich grodziskach w Grabowcu i Gródku, dawniej nazywanych Grodami Czerwieńskimi. Następnie, jeśli czas pozwoli, zwiedzimy Muzeum Regionalne w Hrubieszowie, dowiemy się tu jeszcze więcej o archeologii i historii tej ziemi i zobaczymy zabytki, które najbardziej docierają do wyobraźni. Sam Hrubieszów wzmiankowany jest w kronikach pierwszy raz, jako miejsce, w którym książę Daniel w XIII miał udane polowanie. Ja też opowiem Wam, na czym polega dziś udane polowanie i jak myśliwi gospodarują zwierzostanem w XXI wieku.
Biesiada i Impreza Andrzejkowa celebrowana będzie przez nas w Pałacu Myśliwskim Zamoyskich w miejscowości Maziarnia w sercu Strzeleckiego Parku Krajobrazowego. W sali balowej z dębowym kominkiem, kasetonowym stropem, ścianami zdobionymi trofeami łowieckimi. Przeszłość, przyszłość połączy i zapewni dobrą zabawę DJ Zioło, umili nam czas prezentując zarówno biesiadne jak też dyskotekowe utwory. Podczas wieczoru prowadzone będą konkursy, zabawy oraz karaoke. Drugiego dnia na uczestników będzie czekało tradycyjne swojsko pachnące śniadanko. W godzinach porannych dowiemy się jeszcze więcej o tym „co szumi w puszczy” odwiedzając szkółkę leśną Nadleśnictwa Strzelce, a następnie pokonamy wygonami, wąwozami i bezdrożami Działy kierując się w stronę Perły Renesansu – Zamościa…
Serdecznie zapraszam do zabawy!

1

więcej na: http://drzewiasty.pl/turystyka-samochodowa/off-roadowe-andrzejki/

...a może to też Cię zainteresuje: