OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Nowości Jeepa

Rok 2011 będzie jednym z najlepszych w historii Jeepa, w tym roku przypada 70 lat od momentu kiedy pojawił się Willys a to przecież zobowiązuje. W tym roku w salonach pojawił się nowy Jeep Grand Cherokee, a w niedługim czasie zaoferowany zostanie też z nowym silnikiem diesla. Niestety doskonałe przyjęcie i rekordowa sprzedaż sprawiła, że pojawiły się kłopoty z dostępnością w Europie a także i w Polsce.

Poddano też zmianą legendę Jeepa Wranglera. Zwiększono moc silnika dieslowskiego obecnie posiada on 200 KM i 460 Nm. Zmianie uległo też wnętrze, zaprojektowane zostało odnowa i obecnie cieszy oko. Dla wersji Sahara zdecydowano się po raz pierwszy w historii Wranglera pomalować twardy, dach który do tej pory był zawsze czarny.

W niedługim czasie do sprzedaży trafi też zmodyfikowany Compass obecnie jego front został upodobniony do Granda Cherokee. W przypadku wersji europejskich będzie oferowany z nowym mocnym doskonałym silnikiem 2,2 diesla.

W przypadku wszystkich oferowanych modeli pojawiły się specjalnie sygnowane wersje 70th Anniversary Edition. Posiadają one szereg dodatków wyróżniających je od standardowych modeli.

W ubiegłym tygodniu odbyła się ich europejska prezentacji na włoskim torze Balocco.

Przygotował: Grzegorz Surowiec

...a może to też Cię zainteresuje: