OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Milionowy egzmplarz Land Rovera. Charytatywnie z Birmingham do Pekinu.

Milionowy egzemplarz Land Rovera Discovery został wyprodukowany w fabryce Land Rovera w Solihull w regionie West Midlands w Wielkiej Brytanii. Land Rover zademonstruje niepowtarzalną wszechstronność modelu Discovery 4 oraz jego ogromne możliwości wyruszając w podróż z miejsca narodzin pojazdu, w Birmingham w Wielkiej Brytanii, do jednego ze swoich najszybciej rosnących rynków – Pekinu w Chinach
W 50-dniową wyprawę obejmującą 8.000 mil wyruszyły trzy pojazdy Land Rover Discovery 4, które przejadą przez ponad tuzin krajów w Europie i Azji Środkowej, a kulminacją ich podróży będzie salon motoryzacyjny w Pekinie 23 kwietnia.

Wyprawa Discovery rozpoczęła się dzięki wsparciu wielu znanych i doświadczonych odkrywców, którzy korzystali z Land Roverów Discovery różnych generacji podczas swoich ekspedycji są to m.in.: Bear Grylls, Sir Ranulph Fiennes, Ray Mears, Monty Halls oraz polarnik Ben Saunders.

Ekspedycja ma na celu zebranie miliona funtów, który zostanie przekazany Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC). Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie projektu związanego z dostępem do wody i zaplecza sanitarnego w Ugandzie.

 

 

Źródło: Land Rover Polska

...a może to też Cię zainteresuje:

Dodge Ramcharger

Klasyk  Jak zwykle w garażowych opowieściach, zakup kultowego pojazdu to dopiero początek długiej drogi do osiągnięcia satysfakcjonującego stanu. Niekiedy to

Czytaj dalej >>
Samochody w filmie

Na dużym i małym ekranie Cóż to byłby za Batman bez swojego „batmobilu”? Jak prezentowałby się James Bond bez swojego

Czytaj dalej >>