OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Martin Kaczmarski czwarty na finiszu Baja Russia 2014!

Po czterech odcinkach specjalnych, blisko 400 kilometrach przejechanych w skutych lodem i zasypanych śniegiem bezdrożach regionu petersburskiego, załoga Lotto Team Kaczmarski/Palmeiro dojechała na metę na czwartej pozycji, zdobywając pierwsze punkty w klasyfikacji Pucharu Świata Cross Country!
Pierwsza pozycja za podium pierwszej rundy Pucharu Świata to miejsce bardzo wysokie, tym bardziej, że Martin Kaczmarski dopiero debiutował na nawierzchni śnieżno-lodowej, a w rywalizacji pokonał wielu lokalnych kierowców z Rosji i Finlandii, specjalistów od jazdy na oponach z kolcami.

– Czuję wielką satysfakcję, bowiem rajd nie był łatwy, a za sobą zostawiłem wielu znakomitych zawodników – powiedział na mecie Martin Kaczmarski. – Zastanawiam się, z jakim wynikiem zakończyłbym ten rajd gdyby był on dłuższy, bowiem dość szybko poczułem feeling na zimowych trasach i z każdym odcinkiem byłem coraz szybszy.

Rajd Baja Russia 2014 był pierwszą z dziesięciu Rund Pucharu Świata Cross Country w roku 2014. Pierwsze miejsce w tym jedynym z tej puli rajdzie zimowym zajął Alrajhi Jazeed, drugieWladymir Vasilyew, trzecie natomiast Reinaldo Varela. Na piątym miejscu w rajdzie zameldowała się inna polska załoga – Jacek Dąbrowski/Marek Czachor.


Martin Kaczmarski w Mini All4 Racing zajmując czwartą pozycję w rajdzie, zdobył pierwszych dwanaście punktów w klasyfikacji pucharowej. Tak oto na mecie rajdu zawodnik Lotto Team podsumował swój występ w Baja Russia 2014 :

...a może to też Cię zainteresuje: