OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Lepiej technicznie – Noc Zimorodka

Zawsze lepiej jest jechać technicznie. Oczywiście tam, gdzie da się to zrobić. Noc Zimorodka miała być imprezą, na której królować będzie właśnie techniczna jazda. Na której premiowana będzie inteligencja i umiejętności kierowcy, a nie – prędkość wyciągarki. No i się sprawdziło – lepiej technicznie!

Wszelkie twierdzenia najlepiej poświadczyć liczbami. Potwierdzam więc, ale zanim to – dwa słowa o tym, jak wyglądała rywalizacja. Zawodnicy mieli do pokonania cztery pętle, po każdej z nich – wracali do bazy i jechali dalej. W sumie na zdobycie maksymalnej ilości pieczątek mieli 28 godzin. Jeżeli ktoś zdobył wszystkie pieczątki – mógł wziąć drugą kartę i jechać dalej (z powrotem na pierwszą pętlę). Takich śmiałków znalazło się tylko trzech. A teraz clue – czyli dowód na to, że technicznie lepiej. Najlepsi w klasie Mechanik przejechali trasę raz, może dotknęli ciągu dalszego. Najlepszy w Wyczynie – Waldek Niezabitowski, pokonał ją 1,5 raza. Co to oznacza? Ano oznacza to, że bez wyciągarki jedzie się lepiej – trzeba tylko umieć jechać…

 

{youtube}VIinFcPI108{/youtube}

Ale nie było to tak, że komukolwiek było łatwo. O nie! Pod kołami kruszył się lód, ziemia zrobiła się tak śliska, że z pozoru najprostsze przejazdy urastały do rangi poważnych prób. Efekty – ukręcone krzyżaki i wały, palące się sprzęgła – czyli to, co w imprezie przeprawowej nieodzowne. Formuła jazdy „po koniczynie” (4 pętle połączone wspólnym punktem) przez 28 godzin bardzo się spodobała. Podobnie jak perfekcyjne oznaczenie trasy. Ogólnie – tylko czekać na Noc Kormorana – już we wrześniu.

 

{gallery}zimorodek2{/gallery}

 

...a może to też Cię zainteresuje: