OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Kia Motors Polska rozpoczyna sprzedaż nowego Sportage

Wejście nowego Sportage na polski rynek z pewnością wywoła poruszenie w segmencie C-SUV.  Nowe nadwozie, nowe silniki, świeża i odważna, pełna dynamiki stylizacja oraz nadzwyczaj atrakcyjne ceny bez wątpienia przyciągną uwagę klientów.

Firma Kia Motors Polska ogłosiła cennik długo oczekiwanego modelu Sportage. Klienci mają do wyboru 4 wersje wyposażenia (S, M. L, XL) oraz bogatą gamę wyposażenia opcjonalnego. Wersja S z napędem na przednią oś i benzynowym silnikiem o pojemności   1.6 l z bezpośrednim wtryskiem paliwa została wyceniona na 66 900 zł. Na uwagę zasługuje fakt, iż już ta najtańsza wersja posiada w standardzie m.in. czołowe, boczne oraz kurtynowe poduszki powietrzne, elektrycznie sterowane szyby i lusterka,  ESP, regulację wysokości fotela kierowcy, komputer pokładowy, 16″ felgi aluminiowe, radioodtwarzacz CD odtwarzający pliki MP3 oraz manualną klimatyzację. 

 „Dokonaliśmy wszelkich starań, aby zarówno ceny jak i specyfikację nowego Sportage dostosować do potrzeb naszego rynku i uzyskać jak najwyższy poziom konkurencyjności tego auta. Wraz ze świetnym produktem i 7 letnią gwarancją udało nam się zaoferować cenę, która zaczyna się już od 66 900 zł. W opcjach i pakietach wyposażenia dodatkowego przygotowaliśmy dla naszych Klientów szeroką gamę specyfikacji dodatkowej. Celem takiego działania jest dostosowanie wyposażenia do indywidualnych potrzeb Klienta. Chcemy, aby to Klient miał możliwość wyboru opcji za które jest w stanie zapłacić. Wykorzystujemy zatem maksymalnie zalety, które wynikają z bliskiej lokalizacji fabryki w Żylinie i stosunkowo krótkiego  terminu realizacji naszych zamówień. Jestem naprawdę spokojny o przyszłość tego samochodu.” powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

{gallery}nowekia{/gallery}

Ceny pozostałych wersji wyposażenia i silnikowych kształtują się następująco:

silnik    S    M    L    XL
1.6 GDI (140 KM) 6M/T    66 900 zł       71 900 zł       76 900 zł       80 400 zł  
2.0 DOHC (163 KM) 5M/T        73 900 zł       78 900 zł       83 900 zł       87 400 zł  
1.7 CRDi (115 KM) 6M/T    76 400 zł       81 400 zł       86 400 zł       89 900 zł  
2.0 CRDi (136 KM) 6M/T    83 400 zł       88 400 zł       93 400 zł       96 900 zł  

Europejska oferta nowego Sportage, produkowanego w nowoczesnej fabryce Kia na Słowacji obejmuje gamę czterech jednostek napędowych. Klienci mają do wyboru dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 163KM, dwulitrowy wysokoprężny o mocy 136KM oraz dwie jednostki o mniejszej pojemności skokowej: benzynową 1,6 l GDI o mocy 140KM oraz               1,7-litrowego Diesla o mocy 115KM. Gama modelowa nowego Sportage obejmuje pięcio- lub sześciostopniową manualną skrzynię przekładniową albo sześciostopniową przekładnię automatyczną.

Nabywca nowego Sportage ma także do wyboru napęd na jedną oś (2WD) oraz napęd na obie osie (4WD), podobny do zastosowanego od roku 2009 w Kia Sorento. Napęd 4×4 kosztuje 8 000 zł i można zamówić go dla Sportage z silnikiem benzynowym 2.0/163 KM lub turbo dieslem 2.0 CRDi/136 KM.
Jednostopniowy (bez reduktora) system 4WD nowego Sportage w czasie normalnej jazdy napędza tylko oś przednią, by nie zwiększać zużycia paliwa. Aby utrzymać ruch pojazdu w momencie utraty przyczepności przez koła przednie – odpowiedni procent momentu obrotowego zostaje automatycznie skierowany na oś tylną. 
W warunkach niskiej przyczepności – na śniegu, podczas deszczu, w błocie, na drodze gruntowej czy też off-road, niezmiernie przydatny okazuje się tryb blokady „Lock Mode” – rozdzielający moment obrotowy na obie osie w stałym stosunku 50/50 procent. Tryb ten wyłącza się samoczynnie po przekroczeniu prędkości 40 km/h.    

System ISG oferowany jest jako opcja do silników 1.6. GDI oraz 1,7 CRDi i kosztuje 1500 zł. System ten automatycznie wyłącza silnik gdy pojazd zostaje zatrzymany w „korku miejskim” i włącza w momencie wciśnięcia sprzęgła i załączenia przez  kierowcę pierwszego biegu. We współpracy z innymi systemami nowego Sportage, ISG wyraźnie wpływa na obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin.

Nowy Sportage produkowany jest w fabryce Kia w Żylinie na Słowacji w dziesięciu kolorach nadwozia w tym 3 zupełnie nowych oraz w czarnym lub grafitowym wystroju wnętrza z tapicerką tkaninową lub skórzaną. Istnieje także możliwość wyboru opcji z niezwykle atrakcyjnym pomarańczowym wykończeniem wnętrza.

SUV Kia objęty jest na obszarze całej Europy 7-letnią gwarancją. Największymi konkurentami Sportage są na rynku polskim  Nissan Qashqai, Peugeot 3008, Mitsubishi ASX i Hyundai ix35. 

Informacja: Kia Motors Polska

...a może to też Cię zainteresuje:

Skoda Kamiq Scoutline

Skautowa linia Linia Skody Kamiq została uzupełniona o wersję Scoutline. Linia Scoutline debiutuje w Kamiq i jest przeznaczona dla nabywców

Czytaj dalej >>