OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Kia Cross GT – Największa w rodzinie

Kia na fali popularności modelu Sportage oraz po prezentacji nowej generacji Sorento, postanowiła popracować jeszcze nad stworzeniem większego SUV-a.

Koncepcyjny model marki – Cross GT, miał swoją premierę podczas Salonu Samochodowego w Chicago. Stylistyka pojazdu z pewnością do neutralnych nie należy – SUV jest masywny, nowoczesny, nadwozie obfituje w przetłoczenia, a choć odrobiny lekkości sylwetce postanowiono nadać montując w nim duży, przeszkolony dach. Auto mierzy 4 890 mm długości, 2 000 mm szerokości i 1 650 mm wysokości, a jego rozstaw osi to 3 090 mm – i już te parametry pokazują sporą przewagę wielkościową nad Sorento – największym modelem marki w ofercie europejskiej. Auto, zgodnie z aktualnymi trendami, zostało zaopatrzone w napęd hybrydowy, na który składa się benzynowa jednostka 3.8 V6 oraz silnik elektryczny, a moc na wszystkie koła przenoszona jest za pośrednictwem 8-stopniowej przekładni automatycznej. Ciekawie prezentuje się wnętrze Koreańczyka. Mimo dużych gabarytów, auto zostało przystosowane do przewozu zaledwie 4 osób, które mają zasiadać w kubełkowych fotelach. Całość jest nowoczesna, choć bazuje częściowo na retro akcentach.

Źródło: Kia

...a może to też Cię zainteresuje:

Holowanie

Pomoc w terenie Można by rzec, że samochody terenowe są stworzone do holowania. Nierzadko widzimy takie pojazdy ciągnące łódkę czy

Czytaj dalej >>
AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY