OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Jeep® Renegade najlepszym „Samochodem Terenowym 4×4 Roku 2016”.

 • Prestiżowy tytuł przyznany przez „4×4 Magazine”, brytyjskie czasopismo specjalizujące się w off-roadzie.
 • Ocena została wystawiona po przetestowaniu wersji Trailhawk, najlepszej pod względem osiągów i parametrów terenowych w gamie Renegade.
 • W ocenie jury „Renegade to jeden z najlepszych samochodów terenowych wyprodukowanych w ciągu ostatnich pięciu lat”.
 • Model Renegade zajął również pierwsze miejsce w kategorii „SUV średniej wielkości poniżej 30.000 funtów”.

151223_Jeep_Renegade-4x4-Magazine_01

Brytyjski „4×4 Magazine”, jedno z najsłynniejszych na świecie czasopism specjalistycznych, przyznało Jeepowi® Renegade tytuł „Samochód Terenowy Roku 2016″. Czasopismo to potwierdza zwycięskie cechy kompaktowego SUV-a, który w wielu krajach obszaru EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) jest już jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w swoim segmencie.
Jury z „4×4 Magazine” jednogłośnie wybrało Jeepa Renegade, po poddaniu wersji Trailhawk ciężkim testom na ekstremalnym torze terenowym, pozwalającym na przetestowanie osiągów i parametrów technicznych samochodów terenowych.

Top wersja Trailhawk modelu Jeep Renagade skupia w jednym produkcie to, co technologia terenowa sygnowana marką Jeep ma najlepszego do zaoferowania, jeśli chodzi o najwyższy stopień innowacyjności w zakresie napędu rodem z FCA. Renegade Trailhawk jest wyposażony w mocny silnik 2.0 Multijet o mocy 170 KM połączony z dziewięciobiegową, automatyczną skrzynią oraz systemem napędu na cztery koła „Jeep Active Drive Low” z przełożeniem pełzającym 20:1.
Skład sędziowski z „4×4 Magazine” uznał wartą nagrodzenia całą gamę Renegade, model, którzy specjaliści z tego branżowego czasopisma ocenili, jako „jeden z najlepszych samochodów terenowych  z napędem 4×4 wyprodukowany w ciągu ostatnich pięciu lat”.

Ponadto, jury z „4×4 Magazine” nagrodziło Jeep Renegade’a tytułem najlepszego „SUV-a średniej wielkości poniżej 30.000 funtów”, poza przyznaniem ikonie, jaką jest Jeep Wrangler, czwarty rok z rzędu, pierwszego miejsca w kategorii „Hardcore”.

Wyprodukowany do dnia dzisiejszego w ponad 180 000* egzemplarzy w nowoczesnej fabryce FCA w Melfi (Włochy), Jeep Renegade stał się debiutem marki w kategorii Kompaktowy SUV – segmencie o najszybszym poziomie wzrostu na obszarze EMEA – pokazując w ten sposób, że Jeep nie jest już marką niszową, ale może z powodzeniem konkurować w różnych segmentach. Wysokie notowania Renegade’a potwierdzają również, że Jeep może spełnić zwykłe wymagania swoich Klientów, pozostając jednocześnie wiernym własnemu DNA autentycznej marki off-roadowej. Jeep oferuje najlepsze parametry samochodów terenowych we wszystkich segmentach, w których jest obecny, jako pierwszy producent SUV-ów na poziomie globalnym.

Wykaz wyróżnień otrzymanych przez Renegade:

 • „Nowość Roku 2015″ – Quattroruote (Włochy)
 • „Najlepszy SUV Roku 2015″ – Coches.net (Hiszpania)
 • „Car of the Year 2016″ – Autoesporte (Brazylia)
 • „Samochód Terenowy Roku 2015″ – 4×4 Magazine (Francja);
 • „SUV Roku 2015″ – 4×4 Tout-Terrain Magazine (Francja)
 • „Car of the Year 2016” tytuł przyznany przez jury dziennikarzy specjalistów w Grecji
 • „Best Buy Award 2016″ w kategorii Subcompact SUV, według ranking najlepszych zakupów amerykańskiego czasopisma „Consumer Guide Automotive”.

* dane na 30 listopada.

[dg ids=”23131″]

...a może to też Cię zainteresuje: