OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Jaguar i Land Rover świętują 50-lecie filmów serii o James’ie Bondzie

Jaguar i Land Rover będą świętować 50-lecie filmów o Jamesie Bondzie na Tagrach Motoryzacyjnych w Paryżu. W ramach Targów Land Rover pokaże jeden z Defenderów, które zostały wykorzystane w filmie SKYFALL, wyprodukowanym przez Alberta R. Broccoli EON Productions, Metro-Goldwyn-Mayer Studios i Sony Pictures Entertainment. Land Rover Defender w wersji Double Cab Pick Up, prowadzony przez agentkę Eve (graną przez Naomie Harris), pojawi się już w otwierającej scenie SKYFALL i ten sam samochód 28 września zostanie wystawiony na paryskich Targach Motoryzacyjnych.

Przy produkcji najnowszej części przygód agenta Jamesa Bonda wykorzystano łącznie 77 samochodów marek Jaguar i Land Rover. Jaguar XJ, Land Rover Defender oraz Range Rover pojawią się w wybranych scenach filmu SKYFALL.

„Bond jest typowym Brytyjczykiem, a Jaguar i Land Rover są dwiema z najbardziej popularnych i uznanych na całym świecie marek brytyjskich samochodów, więc zaangażowanie ich do filmu było dla nas naturalnym krokiem” – powiedział koproducent Andrew Noakes, współpracujący przy 11 filmach o Bondzie.

Obok Daniela Craiga, który już po raz trzeci wcieli się w Jamesa Bonda, w obsadzie znaleźli się Judi Dench, Javier Bardem, Ralph Fiennes, Berenika Marlohe, Naomie Harris, Ben Whishaw i Albert Finney.

...a może to też Cię zainteresuje: