OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Nowy do kolekcji. BMW X4 Concept Crossover

Fani aut BMW mogą być zadowoleni. Obok tradycyjnych już modeli X1, X3, X5, X6, bawarska firma zapowiedziała kolejny, zupełnie nowy crossover BMW X4. Choć na razie znany jest jedynie koncepcyjny model, można przypuszczać, że – jak już zdążyło nas przyzwyczaić BMW przy poprzednich crossoverach – wersja produkcyjna będzie do niego bardzo zbliżona.BMW X4 to krótsza i wyższa wersja popularnego X6. Oparty na modelu X3, osiąga podobne wymiary: 4 648 mm długości, 1 915 mm szerokości, 1 597 mm wysokości i rozstaw osi równy 2 810 mm. Do innych crossoverów z rodziny BMW upodabnia go charakterystyczny kształt grilla i podwójne okrągłe przednie światła, jednak wyróżnia bardziej atletyczna sylwetka niż w przypadku jego starszych braci. Sportowy wygląd osiąga dzięki 21-calowym felgom ze stopów lekkich.

Można przypuszczać, że pod maską nowego samochodu znajdą się czterocylindrowy turbodiesel o pojemności 2 l i mocy 240 KM oraz 3-litrowy i 300-konny V6 z turbosprężarką.

Wersja koncepcyjna nowego crossovera ma być zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Szanghaju (21 kwietnia, po zamknięciu tego numeru). Do sprzedaży trafi w 2014 roku. Auto docelowo przeznaczone jest na rynek Stanów Zjednoczonych, a produkowane będzie w amerykańskiej fabryce koncernu w Spartanburgu (Południowa Karolina).

...a może to też Cię zainteresuje: