OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

GADŻETY NR 184 cz. 1

Termos Thermos Light’n’Compact

TESTOWANIE PRZEZ OFF-ROAD
Termos Thermos Light'n'Compact

Cena: 139,99 zł / termos24.pl

Dobrze trzymający ciepło termos w okresie zimowym przydaje się bardzo często. Aby cieszyć się aromatyczną kawą lub rozgrzewającą herbatą, warto rozważyć zakup termicznego termosu marki, nomen omen, Thermos. Naczynie o pojemności 0,75 litra zostało wykonane przy użyciu technologii stalowego wkładu próżniowego, który gwarantuje trzymanie ciepła przez 12 godzin, zimna przez całą dobę. Ergonomiczna zakrętka pozwala na odblokowanie termosu i nalanie napoju w rękawicach. Otwieranie i zamykanie jest dziecinnie proste – wystarczy wykonać jeden ruch – ale jednocześnie zaprojektowane tak, by z termosu nie wypłynął napój wtedy, gdy tego nie chcemy. Na koniec wspomnę jeszcze tylko o niewielkiej masie własnej – 480 g.

Kelly Kettle Stainless Steel 'Base Camp’

Kelly Kettle Stainless Steel 'Base Camp'

Cena: 92,50 £ / kellykettle.com

Propozycja dla osób lubiących biwakowanie. Na zestaw Kelly Kettle składają się: czajnik z podstawką, dwa kubki ze składanym uchwytem, garnek, patelnia, ruszt oraz pokrowiec. Czajnik nie potrzebuje baterii, ładowania czy gazu, wystarczą suche liście, patyki albo inny materiał, który znajdziemy z zasięgu ręki. Zestaw gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa – brak otwartego ognia minimalizuje ryzyko oparzeń i pożaru (ogień zamknięty jest w czajniku i podstawie). Dzięki Kelly Kittle możemy przygotować posiłek, zagotować wodę na herbatę czy kawę, a także podgrzać wodę na kąpiel. Zestaw wykonany jest z lekkiego aluminium, przez co nie będzie zbędnym balastem w naszym ekwipunku.

GPS Garmin Montana 680t

TESTOWANIE PRZEZ OFF-ROAD
GPS Garmin Montana 680t

Cena: 629 € / garmin.com

Montana to bardzo uniwersalne urządzenie. Zamknięty w wodoszczelnej obudowie GPS ma wiele zastosowań i przyda się nie tylko w samochodzie, ale i podczas pieszych oraz rowerowych wycieczek. Duży wyświetlacz wyposażony jest w specjalną powłokę, która sprawia, że odczytanie danych z ekranu nie będzie problemem nawet w pełnym słońcu. Urządzenie może korzystać z sygnałów GPS oraz GLONASS. Nawigacja ma wbudowany 3-osiowy kompas elektroniczny z wysokościomierzem barometrycznym. Oprócz tego Montana kusi wbudowanym aparatem o rozdzielczości 8 MP. Urządzenie jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego też tego GPS-a możemy z powodzeniem używać w terenie bez obawy o usterki i awarie.

Kurtka Fjällräven Keb Eco-Shell Anorak

Kurtka Fjällräven Keb Eco-Shell Anorak

Cena: 449,95 € / fjallraven.pl

Prezentowana kurtka pochodzi z kolekcji Eco-Shell szwedzkiej marki Fjällräven. Oprócz troski o walory wizualne, firma dba także o funkcjonalność i ponadprzeciętną wytrzymałość wytwarzanych ubrań. Dodatkowo produkcja odzieży odbywa się tak, aby wywierała jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Przykładowo Fjällräven do impregnacji swoich produktów nie używa toksycznych związków fluorokarbonu. Tak jest też w przypadku kurtki Anorak. Dodatkowo odzież wykonana jest w całości z materiału, który nadaje się do ponownego recyklingu.

...a może to też Cię zainteresuje:

Skoda dla TOPR

Ekipa ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego rozszerzyła swoją flotę o nowe wsparcie techniczne w postaci aut: ŠKODY Octavia Combi i

Czytaj dalej >>
Klimatyzacja

Cena chłodu Fale upałów, jakich doświadczyliśmy tegorocznego lata, sprawiły, że kwestia posiadania klimatyzacji samochodowej stała się priorytetowa, nawet dla tych,

Czytaj dalej >>