OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Dakar bez Robina Szustkowskiego.

Kontuzja, jakiej Robin Szustkowski nabawił się podczas treningu wysokogórskiego w szwajcarskim Zermatt okazała się na tyle poważna, że kierowca ciężarówki TATRA nie będzie mógł wziąć udziału w zbliżającym się Rajdzie Dakar 2014.

Przypomnijmy, że Szustkowski, jadący w barwach LOTTO TEAM, doznał złamania kości piszczelowej, ma zerwane więzadła krzyżowe i poszarpaną łąkotkę.

„Mimo że od wypadku minęło dwa tygodnie, kolano jest wciąż opuchnięte. W związku z tym, kilka dni temu byłem zmuszony przejść kolejną punkcję. Lekarz prowadzący zabronił mi udziału w Rajdzie, przede wszystkim ze względu na złamaną kość. Zgodnie z Jego opinią, nawet jeśli zdecydowałbym się na wyjazd, warunki jakie panują w ciężarówce – długotrwałe silne wstrząsy, wysoka temperatura – nieuchronnie doprowadziłyby do stanu, który wyeliminowałby mnie z wyścigu“ – powiedział Robin.

Ostatnie dni upłynęły Szustkowskiemu na rehabilitacji i walce o powrót do zdrowia. Wraz z zespołem przygotowywali też scenariusz, na wypadek gdyby okazało się, że nie ma szans na jego wyjazd do Ameryki Południowej.

„Decyzję, że jednak zostaję w Polsce podjęliśmy w ostatním momencie –  wspólnie z Jarkiem i moim Tatą, który nieustannie mnie wspiera“ – dodaje Robin.

W zastępstwie Robina w Rajdzie Dakar 2014 pojedzie pilot rajdowy Maciek Marton. W swojej karierze Maciek ma na koncie większość liczących się rajdów, m.in. Silk Way, Abu Dhabi Desert Challenge. Będzie to dla niego pierwszy Dakar.

„Jest mi bardzo przykro, że po tak długich przygotowaniach, Robina zabraknie w Ameryce. Tym bardziej, że przez te kilka lat wspólnych startów mocno się zżyliśmy i dobrze się dogadujemy. Mam jednak nadzieję, że „Młody“ szybko dojdzie do zdrowia i na wiosnę znowu wsiądziemy razem do ciężarówki. Na pewno będzie mi ciężko, biorąc pod uwagę to, że do tej pory jechaliśmy z Robinem na zmianę – raz to On był kierowcą, a ja pilotem, innym razem odwrotnie. Ale myślę, że jestem na tyle dobrze przygotowany fizycznie, że dam radę“ – powiedział tuż przed wylotem Jarek

Źródło: Informacja prasowa LottoTeam

...a może to też Cię zainteresuje: