OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

10 MINUT FESTIWAL – startuje druga edycja

Rusza druga edycja konkursu filmów online 10 Minut Festiwal. Festiwal poświęcony podróży i przygodzie jest adresowany do osób, których zapotrzebowanie na adrenalinę jest wyższe niż przeciętne i które swoje pasje uwieczniają na filmie.

Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia, opiera się na trzech zasadach:

1. filmy przesyłane są drogą elektroniczną,

2. nadsyłane propozycje mogą trwać maksymalnie 10 minut i przedstawiać muszą energię, pasję i ruch

3. w fazie konkursowej filmy oceniane są przez internautów, a następnie przez jury i publiczność zgromadzoną na finale festiwalu.

Od czerwca 2012 można zgłaszać filmy do drugiej edycji konkursu. Będą one oceniane w dwóch kategoriach: FILM – w ocenie brana pod uwagę jest wartość artystyczna filmu, w tym scenariusz, zdjęcia i montaż oraz w kategorii WYDARZENIE – oceniana jest niecodzienność sfilmowanego przedsięwzięcia.

Pierwsza edycja 10 Minut Festiwal spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Zgłoszono 60 filmów. W finale, który odbył się 4 marca 2012 w sopockim klubie Sfinks 700, o zwycięstwo walczyło 10 najciekawszych obrazów.

W skład Jury festiwalu wchodzą cenieni podróżnicy, sportowcy i miłośnicy przygód: Igor Tracz, Krzysztof Korzeniewski, Michał Szlaga, Marek Szcześniak, Daniel Krokosz, Andrzej Derengowski oraz Natasza Caban.

Od początku patronat honorowy nad festiwalem sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego, a sponsorem jest Energa SA oraz CANON. Partnerami projektu są firmy promujące aktywny sposób na życie.

Serdecznie zapraszamy do nadsyłania filmów, a także do czynnego udziału w głosowaniu na stronie festiwalu. Filmy można zgłaszać do 15 lutego 2013. Wszystkie informacje oraz regulamin drugiej edycji 10 Minut Festiwal znajdują się na stronie www.10minutfestiwal.pl.

...a może to też Cię zainteresuje: