OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Casio – Smart Outdoor Watch z Android Wear

Firma Casio wypuszcza na rynek urządzenie pomiarowe Smart Outdoor Watch z Android Wear. Wytrzymałość w warunkach zewnętrznych z wodoszczelnością do 50 Metrów, przetestowane zgodnie ze specyfikacją norm wojskowych.

TOKIO, 6 styczeń 2016 – firma Casio Computer Co., Ltd. ogłosiła, że ma zamiar wypuścić na rynek Smartwatch WSD-F10 (Smart Outdoor Watch), urządzenie pomiarowe z Android Wear oraz wodoszczelnością do 50 metrów, dostosowane do specyfikacji norm wojskowych.1

Firma Casio zajmuje się tworzeniem zegarków od lat 70tych, a od lat 90tych po rok 2000 i później produkowała również palmtopy (PDA) i telefony komórkowe. Wykorzystując technologię
i doświadczenie zarówno w dziedzinie zegarków, jak i urządzeń informacyjnych, firma Casio nieustannie tworzy urządzenia pomiarowe, które dostarczają użytkownikom prawdziwą wartość na coraz to nowe sposoby.

Nowe urządzenie pomiarowe WSD-F10 stanowi optymalne rozwiązanie do użytkowania na zewnątrz, charakteryzuje się wodoszczelnością odpowiednią do stosowania w deszczu i w pobliżu wody. Jest ono również przetestowane zgodnie ze specyfikacją norm wojskowych, co ma potwierdzić, że urządzenie to będzie w stanie sprostać czynnościom wykonywanym w trudnych warunkach. Łączący wysoką wytrzymałość Casio i technologie sensorów, WSD-F10 jako urządzenie informacyjne noszone na ciele zapewnia najlepsze doświadczenia.

WSD-F10 dysponuje całą gamą przydatnych i oryginalnych aplikacji firmy Casio wykorzystywanych do aktywności na powietrzu, takich jak trekking, jazda na rowerze i łowienie ryb. Wśród nich znajdują się również dedykowane aplikacje stworzone do pomiaru zmian zachodzących w środowisku naturalnym i śledzenia poziomów aktywności.

W urządzeniu zainstalowany jest Android Wear, a dodatkowo użytkownicy mają możliwość ściągania własnych aplikacji, w celu wzbogacenia funkcji przeznaczonych dla różnorakich zajęć na świeżym powietrzu.

Na tarczy urządzenia znajduje się dwuwarstwowy wyświetlacz z monochromatycznymi i kolorowymi LCD. Użytkownicy mogą wyświetlić dane pomiarowe i aplikacje w kolorze oraz wydłużyć żywotność urządzenia nawet do miesiąca poprzez wybór trybu zegarka (Timepiece Mode), który wyświetla dane zegarka jedynie monochromatycznie.

WSD-F10 oferuje również niezwykłą łatwość obsługi jako zegarek codziennego użytku, czerpiąc to co najlepsze z wieloletniego doświadczenia firmy Casio w biznesie zegarkowym. Przyciski do obsługi są duże, umieszczone po prawej stronie tarczy i pokryte antypoślizgową powłoką, co umożliwia ich obsługę w rękawiczkach. Pasek zrobiony jest z miękkiego plastiku uretanowego, który przylega do nadgarstka i może być wygodnie noszony przez dłuższy okres czasu.

Co więcej, WSD-F10 wyróżnia się na rynku aplikacją, która umożliwia połączenie urządzenia
z cyfrowym aparatem Casio EXILIM Outdoor Recording Gear EX-FR100. Z urządzeniem WSD-F10, użytkownicy mogą zdalnie sterować aparatem EX-FR100 w celu uchwycenia dynamicznych scen na świeżym powietrzu.

Model

Kolory

WSD-F10

Zielony, pomarańczowy, czarny, czerwony

Główne cechy WSD-F10

 • Odporność na czynniki zewnętrzne

 • Wodoszczelne do 50 metrów

Urządzenie jest wodoszczelne do 50 metrów, a jednocześnie wyposażone w mikrofon audio, dla codziennego stosowania w deszczu i w pobliżu wody.

 • Dostosowane do specyfikacji norm wojskowych

Przetestowane zgodnie ze specyfikacją norm wojskowych MIL-STD-810 wprowadzonych przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, aby było w stanie sprostać czynnościom wykonywanym w trudnych warunkach. Spełnia wymagania testowe w różnorodnych warunkach środowiska takich jak wstrząsy i wibracje.

 • Zestaw sensorów potrzebnych do pomiaru zmian zachodzących w środowisku naturalnym
  i śledzenia poziomów aktywności.

WSD-F10 posiada dedykowane aplikacje2, które mierzą parametry i wyświetlają informacje przydatne do wykonywania zajęć na powietrzu i uprawiania sportów przy użyciu sensora ciśnienia, kompasu
i akcelerometra. Naciśnięcie przycisku TOOL, umieszczonego w górnej części po prawej stronie, daje dostęp do informacji takich jak kierunek na kompasie, ciśnienie powietrza i wysokość, czas wschodu
i zachodu słońca, wyświetla wykresy pływu i wykresy aktywności – dostarczając aktualnych informacji na temat zmian zachodzących w środowisku naturalnym i poziomów aktywności.

Urządzenie jest również kompatybilne z aplikacją na smartfona Casio Moment Setter+, która umożliwia pomiar czasu i dostarcza różnych możliwości3 do uprawiania aktywności takich jak trekking, jazda na rowerze, czy łowienie ryb. Użytkownicy mogą skonfigurować aplikację, tak aby automatycznie wysyłała ona niezbędne informacje w oparciu o uprzednio wybrane ustawienia prędkości, odległości, czasu wschodu słońca, czasu przerw lub czasu w którym ryby stają się bardziej aktywne.

 • Aplikacja EXILIM Controller3 – łączy się z aparatem cyfrowym Casio EXILIM Outdoor Recording Gear EX-FR100

Kompatibilne z Bluetooth V.4.1, urządzenie WSD-F10 łączy się z aparatem cyfrowym Casio EXILIM Outdoor Recording Gear EX-FR100, aby móc zdalnie sterować tymże aparatem. Uchwyć dynamiczne sceny na zewnątrz, jak na przykład moment w którym łowisz rybę.

Android Wear dysponuje całą gamą aplikacji, abyś mógł w pełni cieszyć się aktywnością na powietrzu4

 • Aplikacja View Ranger GPS do trekkingu3

ViewRanger jest aplikacją GPS wykorzystywaną do przygód na świeżym powietrzu, która jednocześnie dostarcza informacji na temat trasy, daje wskazówki nawigacyjne, wyświetla wykresy wysokości, podaje dane na temat lokalizacji i odległości do następnego punktu na trasie. http://www.viewranger.com/

 • Aplikacja fitness Runkeeper3

Runkeeper jest aplikacją mobilną wykorzystywaną w bieganiu i jeździe na rowerze, która pomogła 50 milionom ludzi wyjść z domu. Śledzi i zapisuje trasy gdy biegasz, jeździsz na rowerze, spacerujesz, czy uprawiasz trekking. https://runkeeper.com/

 • Aplikacja pogodowa MyRadar3

MyRadar jest bardzo popularną aplikacją pogodową, ściągniętą przez 17 milionów ludzi. Aktualizacje w czasie rzeczywistym pokazują opady deszczu i śniegu w pobliżu miejsca, w którym w danym momencie znajduje się użytkownik. Użytkownicy mogą sprawdzić prognozę pogody szybko i łatwo.

http://myradar.acmeaom.com

Dostępne są również inne aplikacje i usługi Google2, takie jak Gmail, wyszukiwanie głosowe Google, Google Maps, Google Fit i prognozy pogody.

 • Tryb oszczędzania energii Timepiece

Na tarczy urządzenia znajduje się dwuwarstwowy wyświetlacz z monochromatycznymi i kolorowymi LCD. Gdy aplikacje nie są używane, tryb oszczędzania energii Timepiece odcina komunikację ze smartfonem i wyłącza kolorowy LCD, wyświetlając jedynie dane zegarka monochromatycznie. Tryb Timepiece jest przydatny podczas dłuższego spędzania czasu na świeżym powietrzu, jak na przykład całonocnym trekkingu lub gdy urządzenie wykorzystywane jest jedynie do codziennego odmierzania czasu.

 • Oryginalne tarcze urządzenia2

Wybieraj spośród różnych rodzajów tarczy wyświetlających godzinę.

 • Oficjalna strona WSD-F10

http://wsd.casio.com/

Główne parametry WSD-F10

wodoszczelność

50 metrów

Trwałość środowiskowa

MIL-STD-810 (amerykańska norma wojskowa wprowadzona przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych)5

Wyświetlacz

Dwuwarstwowy wyświetlacz o wielkości 1,32 cala

Kolorowy TFT LCD i LCD monochromatyczny

Kolorowy: 320×300 pikseli

Ekran dotykowy

Ekran pojemnościowy

Sensory

Sensor ciśnienia (ciśnienie powietrza, wysokość), akcelerometr, girometr, sensor (magnetyczny) kompas

Mikrofon

Tak

Wibrator

tak

Łączność bezprzewodowa

Bluetooth® V 4.1 (Niska energia)

Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n)

Przyciski

Przycisk TOOL, przycisk POWER, przycisk APP

Bateria

Bateria litowo-jonowa

Sposób ładowania

Magnetyczny terminal do ładowania

Czas ładowania

Około 2 godzin w temperaturze pokojowej

Żywotność baterii

Przy normalnym użytkowaniu: więcej niż 1 dzień, w przybliżeniu (czas może różnić się w zależności od sposobu użytkowania)

Tryb Timepiece (jedynie odmierzanie czasu): więcej niż 1 miesiąc, w przybliżeniu (czas może różnić się w zależności od sposobu użytkowania)

Rozmiar obudowy

Około 61,7mmx56,4mmx15,7mm (WxSxG)

Waga

Około 93g (z paskiem)

Oprogramowanie

Android Wear

Środowisko operacyjne

Użytkowanie tego urządzenia wymaga smartfona posiadającego:

 • System Android™

Smartfon z Androidem 4.3 lub nowszym.

 • IOS*3

Jeden z wymienionych modeli z systemem IOS 8.2 lub nowszym: iPhone 5 lub nowszy

Bluetooth jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Bluetooth SIG, Inc.

Android, Android Wear i inne oznaczenia są znakami towarowymi firmy Google Inc.

iPhone jest znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanej w USA i innych krajach.

iOS jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Cisco Systems, Inc. zarejestrowanej w USA

Inne nazwy usług i produktów są z reguły znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich firm.

1 Spośród standardów obrony USA wprowadzonych przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych.

2 Funkcja jest ograniczona przy połączeniu z urządzeniem działającym na systemie IOS.

3 Podłączenie do urządzenia IOS nie jest obsługiwane.

4 Wymaga zainstalowania aplikacji na smartfona.

5 W National Technical Systems, zgodnie z wojskową normą MIL-STD-810G, przetestowanych zostało dziesięć elementów.

Wstrząsy: Przetestowane, aby spełnić normę MIL-STD-810G Metoda 516.7 Procedura IV. ●Wibracje: Przetestowane, aby spełnić normę MIL-STD-810G Metoda 514.7 Procedura I. ●Wilgotność: Przetestowane, aby spełnić normę MIL-STD-810G Metoda 507.6 Procedura II. ●Promieniowanie słoneczne: Przetestowane, aby spełnić normę MIL-STD-810G Metoda 505.6 Procedura II. ●Transport niskiego ciśnienia: Przetestowane, aby spełnić normę MIL-STD-810G Metoda 500.6 Procedura I. ●Obsługa niskiego ciśnienia: Przetestowane, aby spełnić normę MIL-STD-810G Metoda 500.6 Procedura II. ●Transport wysokich temperatur: Przetestowane, aby spełnić normę MIL-STD-810G Metoda 501.6 Procedura I. ●Transport niskich temperatur: Przetestowane, aby spełnić normę MIL-STD-810G Metoda 502.6 Procedura I. ●Szok temperaturowy: Przetestowane, aby spełnić normę MIL-STD-810G Metoda 503.6 Procedura I-C. ●Oblodzenie: Przetestowane, aby spełnić normę MIL-STD-810G Metoda 521.4 Procedura I.

(Urządzenie zostało sprawdzone w działaniu w warunkach testowych i nie ma gwarancji na jego poprawne działanie w każdych rzeczywistych warunkach użytkowania. Zniszczenie i wypadki nie podlegają gwarancji.)

...a może to też Cię zainteresuje:

UAZ 31514 Northern Lights

Wojskowy genotyp Nazwa UAZ to skrót od – Ульяновский автомобильный завод – Ulianowskij Automobilnyj Zawod. Po wojnie miejscowość Ulianowsk stała

Czytaj dalej >>