OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Baja Russia Marek Dąbrowski i Jacek Czachor rozpoczynają nowy sezon

Załoga ORLEN Team już w najbliższą niedzielę wyruszy na trasę rajdu Baja Russia Nothern Forest. Będący pierwszą rundą eliminacji Pucharu Świata rajd, to jedyne zawody w kalendarzu imprez cross country, w których zawodnicy skonfrontują się z mrozem, lodem i śniegiem.

Na liście startowej tegorocznego rajdu Baja Russia Nothern Forest (21-22.02) ostatecznie znalazło się ponad 20 załóg. Wśród nich doświadczeni zawodnicy ORLEN Team – Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, dla których będzie to już trzeci wspólny sezon jako załoga samochodowa.

Czeka nas ciężka zimowa przeprawa i rywalizacja z najlepszymi zawodnikami. Na szczęście temperatura na miejscu jest ujemna i nie zanosi się na roztopy, co znacznie wpłynie na szybkość i jakość przejazdu. Naszymi bezpośrednimi rywalami będą Vladimir Vasiliev – zdobywca Pucharu Świata z 2014 roku, który jedzie na swoim terenie i Brazylijczyk Renaldo Varela – 3. zawodnik Pucharu Świata 2015. To z nimi będziemy rywalizować o pierwsze punkty w sezonie” – powiedział Marek Dąbrowski

Baja Russia to dobra rozgrzewka przed zbliżającymi się rajdami długodystansowymi. Odcinki miejscami są bardzo wąskie, typowe dla WRC, a usypane ze zmrożonego śniegu bandy mogą utrudnić powrót na trasę. Jesteśmy skoncentrowani na dobrym wyniku, celujemy w pierwszą trójkę. Po Dakarze czujemy niedosyt, problemy ze skrzynią pokrzyżowały nam plany. W tym sezonie od początku chcemy walczyć o najwyższe cele” – powiedział Jacek Czachor.

Na niedzielę 21 lutego organizatorzy zaplanowali start 18 kilometrowego prologu (9.05) i pierwszą część rywalizacji na 180 km OSie (12.30) w rejonie sortawalskim w Republice Karelii. W poniedziałek załogi ponownie pokonają 180 km odcinek specjalny, który będzie ostatnim etapem rywalizacji w zimowym rajdzie Baja Russia.

Więcej informacji na www.orlenteam.pl i na Twitterze @TeamORLEN

[dg ids=”23729″]

0

...a może to też Cię zainteresuje: