OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Africa Eco Race 2011-Etap II

Drugi etap rajdu Africa Eco Race 2011 prowadził uczestników na południe Maroka. Etap pełen niespodzianek szczególnie w zakresie nawigacji pustynnej. Wielość dróg na pustyni powodowała konieczność wysokiej koncentracji pilotów. Zwycięzcą etapu w kategorii samochodów był Patrick Sireyjol  z zespołu Team Cumins jadący buggy. Pomimo wczorajszych problemów zdrowotnych Elisabete Jacinto wygrała etap w kategorii ciężarówek deklasując Węgra – Miklos Kovacs. Natomiast Bruno N’Diaye (BMW) wygrał etap w kategorii motocykli.

Z trasy rajdu: Wydaje się, że kłopoty Huberta Auriol  na chwilę się skończyły. Natomiast największym pechowcem etapu był Jean-Louis Schlesser (Team Schlesser) który wałczył z problemami  wspomagania kierownicy w swoim buggy. Ukształtowanie terenu drugiego odcinka doskwierało także innym zawodnikom, Jean-Noel Julien z zespołu MD Rallye Sport ukończył etap z poważnie uszkodzonym zawieszeniem natomiast Gérard Beniellli (Team Diffazur) po efektownym skoku musiał przeprowadzić gruntowną naprawę swojego samochodu. Do grona pechowców można zaliczyć także motocyklistę Thomas Bourgin (zespół Nomade Racing), który na parę kilometrów przed metą przewrócił swój motocykl i stracił cenne sekundy w klasyfikacji.


...a może to też Cię zainteresuje:

Godzilla do kupienia

Megalitrażowy silnik Forda (pojemność skokowa 7,3 l) o uroczej nazwie Godzilla można kupić jako osobną cześć w ofercie Ford Performance.

Czytaj dalej >>