OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Adam Małysz w trzecim etapie Rajdu Dakar 2014: Bez problemów

Ponad 3 000 m. n.p.m., kamienista droga i ponad 300 km odcinka specjalnego. Tak wyglądał trzeci etap rajdu Dakar 2014, który odbył się u podnóża Andów. Adam Małysz pokonał górzyste tereny i awansował o jedną pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu.
Po raz pierwszy w tegorocznej edycji kierowcom przyszło zmierzyć się na dużej wysokości. Najwyższy punkt na trasie dla aut z San Rafael do San Juan był położony powyżej 3 000 m n.p.m. Nie przeszkodziło to jednak Polakom w uzyskaniu bardzo dobrych wyników.

– Dzisiaj nie mieliśmy szczególnych problemów.Co prawda w połowie trasy tył auta zaczął być nieco nadsterowny i zarzucało trochę samochodem. Niezależnie od tego było dobrze. Odcinek był strasznie skalisty i bogaty w kamienie, przez co zmienialiśmy raz koło. Chwała mechanikom, że po wczorajszym dachowaniu dali radę wszystko doprowadzić samochód do odpowiedniego stanu i mogliśmy jechać dalej bez większych komplikacji. – powiedział zaraz po przekroczeniu mety Adam Małysz.

Początkowo meta trzeciego odcinka została przesunięta do 222 km ze względu na złe warunki, jednak po ich poprawie ostatecznie auta pojechały cały odcinek. Adam Małysz z Rafałem Martonem ukończyli etap z czasem 3h19:30, czyli tylko 20 minut straty do będącego dziś w świetnej formie i deklasującego rywali Naniego Romy, co przełożyło się na 20. miejsce w klasyfikacji generalnej. Roma po dzisiejszym odcinku awansował na pierwsze miejsce. Adam i Rafał tracą do niego 1h34:59.

– Ogólnie wrażenia mamy dobre. Wprawdzie jesteśmy około 20-stego miejsca, ale dziś różnice czasu były dość niewielkie i pojechaliśmy tylko 20 minut wolniej, niż najszybszy kierowca. Cały czas jesteśmy dobrej myśli, walczymy i już nie możemy doczekać się jutrzejszego maratońskiego odcinka, który będzie miał ponad 600 km.- skomentował Orzeł z Wisły.

Jutro kolejnych 868 km do przemierzenia. Czwarty etap jest iście maratoński i obejmuje 657 km odcinka specjalnego z San Juan do Chilecito przez bajeczne kaniony i rzeki. Nie będzie to jednak odpowiedni czas  na podziwianie widoków. Gra o podium w Rajdzie Dakar 2014 toczy się dalej!

Źródło: Informacja prasowa

...a może to też Cię zainteresuje:

Kask OMP Star – mocna sztuka

Kask OMP Star został przeznaczony dla zawodników startujących głównie w amatorskich imprezach off-roadowych. Produkt uzyskał homologację ECE 22.05. Obudowa kasku

Czytaj dalej >>