OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Ford rozszerza gamę SUV-ów o nowy model Kuga ST-Line

 

  • Nowy, sportowy SUV Ford Kuga ST-Line oferuje odważną stylizację oraz sportowe właściwości jezdne inspirowane modelami Ford Performance; Kuga ST-Line wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku.
  • Nowa Kuga ST-Line zasili rozszerzoną gamę SUV-ów Forda, zajmując miejsce obok nowej, zaawansowanej technicznie Kugi, luksusowego Forda Kuga Vignale, a także kompaktowego modelu EcoSport i nowego Forda Edge.
  • Ford rozszerza gamę SUV-ów w Europie, jako że sprzedaż SUV-ów w Europie w porównaniu do całkowitej liczby sprzedanych aut ma wzrosnąć z 23 procent w roku 2015 do 27 procent do roku 2020.
  • Kuga ST-Line inspirowana konstrukcjami Ford Performance dołącza do modeli Fiesta ST-Line, Focus ST-Line i Mondeo ST-Line, oferujących sportową stylizację, mocne i wydajne silniki oraz przystępną cenę.

Firma Ford of Europe poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego Forda Kuga ST-Line – popularnego SUV-a klasy średniej, który wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku. Auto wyróżnia się sportową stylizacją inspirowaną projektami Ford Performance, oddając klientom do dyspozycji mocne i wydajne silniki benzynowe EcoBoost i wysokoprężne TDCi, a także sportowo zestrojone zawieszenie.

Nowa Kuga ST-Line zasili rozszerzoną gamę SUV-ów Forda, zajmując miejsce obok nowej Kugi, luksusowego Forda Kuga Vignale, a także kompaktowego modelu EcoSport i nowego Forda Edge.

Ford Kuga ST-Line cechuje się odważną stylizacją nadwozia i wnętrza, oferując unikatowe obręcze aluminiowe oraz fotele o sportowym projekcie. W gamie jednostek napędowych znalazł się m.in. opracowany przez Forda silnik benzynowy 1,5 litra EcoBoost o mocy 182 KM. Wyposażenie obejmuje również inteligentny napęd na wszystkie koła AWD oraz sportowe podwozie ze specjalnie zestrojonym zwieszeniem i układem kierowniczym.

Nowa, sportowa Kuga ST-Line dołącza do nowej Kugi zaprezentowanej po raz pierwszy podczas tegorocznego kongresu Mobile World Congress 2016 oraz do luksusowej Kugi Vignale, dzięki czemu nabywca znajdzie dla siebie odmianę dostosowaną do każdego stylu życia,” powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. „Szacujemy, że w tym roku sprzedamy w Europie 200 000 sztuk modeli Kuga, EcoSport i Edge, co będzie stanowiło wzrost o 200 procent w porównaniu z rokiem 2013.”

Rozszerzona gama SUV-ów Forda oferowana w Europie spełnia rosnące oczekiwania klientów z tego rynku. Odsetek SUV-ów sprzedanych w Europie w porównaniu do całkowitej liczby sprzedanych aut wzrósł z 6 procent w roku 2005 do 23 procent w roku 2015*. Według danych firmy IHS zajmującej się analizą sprzedaży, liczba ta wzrośnie do 27 procent do roku 2020. Jak wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej przez Forda, wpływ na ten wynik ma rosnąca popularność aut tego typu wśród różnych grup nabywców.

Według zleconej przez firmę Ford Motor Company ankiety przeprowadzonej na 5000 respondentów we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, którzy mają już samochód lub planują zakup nowego auta w ciągu kolejnych 12 miesięcy**, prawie co trzecia mama wychowująca małe dzieci, rozważa zakup SUV-a. Podobnie myśli co czwarta osoba z pokolenia Y (w wieku od 17 do 34 lat) i co piąty „Quintastic” – osoba w wieku około 50 lat, która wciąż jest aktywna i czuje się młodo.

Nowy Ford Kuga ST-Line

Nowa Kuga ST-Line dołącza do modeli Fiesta ST-Line, Focus ST-Line i Mondeo ST-Line w ramach nowej gamy modelowej ST-Line, która obejmuje auta wyróżniające się odważną stylizacją nadwozia, sportowymi właściwościami jezdnymi i przystępną cenę zakupu.

Kuga ST-Line oferuje elementy stylizacyjne inspirowane konstrukcjami Ford Performance:

  • Górna osłona chłodnicy wykończona błyszczącym lakierem Ebony Black; dolna osłona wlotu powietrza z przodu o strukturze plastra miodu, wykończona czarnym lakierem Ebony Black o wysokim połysku; unikatowe, sportowe wykończenie obudowy świateł przeciwmgielnych,
  • Nakładka przedniego zderzaka, boczne progi, obudowy lusterek zewnętrznych, klamki drzwi, listwy drzwiowe, tylny spoiler dachowy oraz nadkola w kolorze nadwozia; nakładka tylnego zderzaka wykończona czarnym lakierem Ebony Black o wysokim połysku; czarne relingi dachowe, przyciemnione światła z przodu i z tyłu; przyciemnione szyby,
  • Czarna linia biegnąca poniżej bocznych szyb oraz oznaczenia ST-Line na przednich nadkolach,
  • Unikatowe 18-calowe obręcze aluminiowe wykończone czarnym lakierem o wysokim połysku lub 19-calowe felgi w kolorze Ebony Black,
  • Sportowe fotele częściowo pokryte skórą; kontrastujące przeszycia na siedzeniach, dźwigni zmiany biegów i kierownicy; centralna konsola wykończona specjalnym, dwuwarstwowym lakierem Deep Space dającym metaliczny efekt; czarna podsufitka.

Nowa Kuga ST-Line to najbardziej dynamiczna odmiana tego modelu. Inżynierowie Forda zmniejszyli prześwit o 10 mm i wprowadzili zmiany w podwoziu, stosując m.in. grubsze stabilizatory, co zaowocowało mniejszymi przechyłami nadwozia i bardziej precyzyjnymi reakcjami.

Sztywniejsze tuleje zawieszenia – w tej samej specyfikacji, co w Fordzie Focusie – pozwalają wyeliminować niepożądane ruchy w zawieszeniu. Z kolei dostrojone sprężyny i amortyzatory zapewniają odpowiedni komfort jazdy i doskonałe osiągi. Opracowane przez Forda elektryczne wspomaganie kierownicy EPAS również zostało ponownie skalibrowane, aby zapewnić bardziej precyzyjne i sportowe wrażenia z jazdy.

Modele Ford ST-Line mają dawać wiele przyjemności z eksploatacji, dlatego dopilnowaliśmy, aby pierwszy SUV Forda o sportowych osiągach oferował podobne właściwości jezdne, co modele Fiesta ST-Line, Focus ST-Line i Mondeo ST-Line,” powiedział Frederick Vrancken, inżynier ds. dynamiki modelu Kuga ST-Line, Ford of Europe.

W gamie jednostek napędowych znajdzie się wiele konstrukcji, w tym opracowany przez Forda diesel 1,5 litra TDCi o mocy 120 KM, który zastępuje silnik 2,0 litra TDCi o tej samej mocy 120 KM. Nowa jednostka jest o około 5 procent bardziej wydajna paliwowo (średnie spalanie wyniesie 4,4 l/100 km), emitując przy tym 115 gramów CO2 na kilometr***.

Kuga ST-Line jest również dostępna z silnikiem Diesla 2,0 TDCi o mocy 150 KM oraz z napędem na przednie koła lub z napędem na wszystkie koła Ford Intelligent AWD. Średnie zużycie paliwa wynosi 4,7 l/100 km, a emisja CO2 to 122 g/km. Wersja o mocy 180 KM z napędem na wszystkie koła Ford Intelligent AWD zużywa 5,2 l/100 i emituje 134 g/km CO2.

Opracowany przez Forda silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1,5 litra i mocy 120 lub 150 KM w połączeniu z napędem na przednie koła zadowala się średnio 6,2 l/100, emitując 143 gramy CO2 na kilometr. Wariant o mocy 182 KM z napędem Ford Intelligent AWD zużywa 7,4 l/100 i emituje 171 g/km CO2.

Oprócz Forda Kuga ST-Line, klienci z Europy szukający nowego SUV-a będą mogli jeszcze w tym roku zamówić stylowego, wyrafinowanego i zaawansowanego technicznie Forda Kuga, oferującego rozwiązania przyczyniające się do uprzyjemnienia i uproszczenia jazdy samochodem, a także zwiększenia bezpieczeństwa za kierownicą. Wśród nowych systemów znajdzie się m.in. system komunikacji i rozrywki SYNC 3.

Ford po raz pierwszy zaoferuje też ekskluzywny model Kuga Vignale. Produkcyjna odmiana tego pieczołowicie wykończonego SUV-a została niedawno pokazana w perłowo-metalicznym kolorze nadwozia Vignale Milano Grigio w połączeniu ze skórzanym wnętrzem Cashmere dostępnym w ramach ekskluzywnej specyfikacji.

...a może to też Cię zainteresuje: