OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

VIP CROSS 2016 Off-road z gwiazdami

W niedzielę 5 czerwca na terenie WITPiS w Sulejówku oraz na poligonie w Wesołej odbyła się 9. edycja zawodów VIP CROSS. Popularni aktorzy, dziennikarze i sportowcy zmierzyli się w ekstremalnej jeździe samochodami terenowymi. Uczestnicy imprezy spróbowali swoich sił za kierownicami aut marki Mitsubishi: Pajero, L200, Pajero Sport, Outlander PHEV oraz L200 Monster.

Trasa składała się z 3 etapów: jazdy po placu, na którym ulokowano łatwiejsze i trudniejsze przeszkody; jazdy w terenie z pomocą wskazówek nawigacyjnych oraz przejazdu przez głęboki rów z wodą. Uczestnicy tworzyli załogi złożone z kierowcy i pilota. W pokonywaniu kolejnych prób nie liczył się czas a precyzja. Za każdą źle wykonaną czynność naliczane były punkty karne, następnie sumowano i wliczano do ogólnej klasyfikacji. Każda załoga po przejechaniu trasy musiała zameldować się na stanowisku firmy Karcher, by umyć swój samochód. Punkty przydzielała załoga odbierająca auto.
W rajdzie udział wzięły 24 teamy. Rywalizacja była tak zacięta, że o wygranej musiała zdecydować dogrywka, ponieważ 14 załóg pokonało tę niełatwą trasę perfekcyjnie i zmieściło się w limicie czasowym. Ostatecznie w dodatkowej próbie sprawnościowej zwyciężyła Anna Kalata. Drugie miejsce należało do aktorki Agaty Załęckiej, trzecie – do aktora Andrzeja Młynarczyka. W „perfekcyjnej” czternastce byli również: Anna Cieślak, Karolina Szostak, Dagmara Kaczmarek Szałkow, Maria Rotkiel, Stanisław Banasiuk, Mateusz Banasiuk, Joanna Racewicz, Wiesław Tupaczewski, Milena Rostkowska Galant, Krzysztof Antkowiak oraz Łukasz Dziemidok.
Dodatkową atrakcją VIP CROSS 2016 była terenowa przejażdżka, w której do gwiazd dołączyli zwycięzcy aukcji zorganizowanej przez Findacjadzieci.org. Mateusz Banasiuk, Anna Powierza, Karolina Szostak, Dagmara Kaczmarek Szałkow, Krzysztof Skórzyński i Agnieszka Mrozińska pokonali specjalną trasę za sterami hybrydowego Mitsubishi Outlander PHEV. Wylicytowane pieniądze zostały przekazane dzieciom, których ojcowie polegli w misjach poza granicami kraju.

autor: Hanna Głowacka, zdjęcia: Ireneusz Rek

...a może to też Cię zainteresuje:

Supersportowy w terenie

Połączenie supersportowego auta z możliwością zjazdu asfaltu jest rzadko spotykane. Tym bardziej śmiała jest koncepcja przerobienia auta stworzonego do jazdy

Czytaj dalej >>