OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Udany występ Sobeckiego.

Zwycięzcami rozegranych w Szczecinie Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych została załoga Krzysztof Hołowczyc i Jean–Marc Fortin. Drugie miejsce przypadło Włodzimierzowi Grajkowi, a trzecie Dariuszowi Żyle. Konradowi Sobeckiemu i Rafałowi Martonowi, którzy po raz pierwszy  startowali w Mistrzostwach Polski Cross Country, zabrakło zaledwie niecałe dwie minuty do zajęcia miejsca na podium. W czasie trzech dni rywalizacji załoga Tamextreme konsekwentnie poprawiała czasy na odcinkach i zbliżała się do czołówki. Dobra jazda kierowcy i doświadczenie pilota zaowocowało awansem na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.
„Rozpoczęliśmy wolno i asekuracyjnie – mówi Rafał Marton – ale z czasem jechaliśmy coraz lepiej. Trasy były techniczne, było bardzo mokro i dużo błota. Na ostatnich odcinkach złapaliśmy świetne tempo, co pozwoliło na osiągnięcie przyzwoitych czasów”

„Podróżowaliśmy bez przygód, na każdym przejeździe poprawialiśmy czasy. Przede wszystkim jestem zadowolony, że nie popełnialiśmy błędów, nie przebiliśmy opony i udało się ukończyć rajd. Organizacja też nie zawiodła: odcinki były bardzo fajne i urozmaicone” dodał Konrad Sobecki.

Start w Szczecinie był dla duetu Sobecki/ Marton sprawdzianem i treningiem przed planowanym udziałem w pełnym cyklu RMPST. Po sukcesie na węgierskim Rajdzie Prohun 500, to kolejny dobry występ tej załogi. Rywalizacja w tego typu imprezie to nowe doświadczenie, które zaprocentuje w kolejnych rundach Mistrzostw Polski i  zawodach wyższej rangi.

{gallery}sobecki_bp{/gallery}

 

Informacja/Zdjęcia: Paweł Rosłoń
 

...a może to też Cię zainteresuje: