OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Trening i relaks R-Six Team przed Rajdem Kataru

Testy Raptora na katarskiej pustyni, wizyta w salonie Forda, odbiory administracyjne i techniczne oraz relaks nad basenem. Tak w skrócie wyglądały dwa dni, które przed startem w Sealine Cross-Country Rally spędzili w Ad-Dausze Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski. W poniedziałek z samego rana R-Six Team ruszy na trasę trzeciej rundy Pucharu Świata FIA.

Swój pobyt w Katarze R-Six Team rozpoczął od… wizyty w salonie Forda. – Są dwa miejsca na świecie, w których można dorobić kluczyki do Forda Raptora. Są to Stany Zjednoczone i Katar. Ponieważ miejscowi mają nieco inne podejście do czasu, cała procedura zajęła bagatela pięć godzin – śmiał się Jarek Kazberuk.

Z nowym kompletem kluczyków zespół wyjechał na pustynię. – Zrobiliśmy ostatni test. Musieliśmy przystosować zawieszenie do katarskiej pustyni, która w porównaniu do tej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dużo bardziej kamienista i twarda. Potrzebne było też kilka drobnych przeróbek, które dostosowały Raptora do naszej dwójki – powiedział Robin Szustkowski, którego przed dwoma tygodniami, w załodze R-Six Team zastąpił tata – Robert.

W niedzielę o poranku zespół sprawnie przeszedł odbiory administracyjne i techniczne. – Taka jednodniowa formuła jest idealna. Nie minęło parę godzin i mieliśmy wszystko za sobą. Teraz mamy ostatnie godziny na relaks nad basenem i wracamy na biwak na wieczorną odprawę oraz rozdanie roadbooków. Dowiemy się również, o której godzinie startujemy w poniedziałek. W grupie T2.1 mamy dziewięciu miejscowych konkurentów, więc walka będzie zacięta! – zapowiedział Kazberuk.

Już w poniedziałek kierowcy pokonają 226 km odcinka specjalnego, który będzie zarazem pierwszym wielkim testem nawigacyjnym. Sealine Cross-Country Rally znany jest jako jeden z najtrudniejszych pod tym względem rajd świata.

[dg ids=”24059″]

...a może to też Cię zainteresuje: