OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Tego jeszcze nie było. Nowe V40 Cross Country

Volvo poszerzyło swoją gamę modelową o nowego Crossovera – V40 Cross Country. Auto można zestawić z dwoma silnikami benzynowymi oraz trzema wersji wysokoprężnymi. Cena V40 Cross Country z silnikiem D2 rozpoczyna się od 98 420 zł.

Model V40 Cross Country został podniesiony o 40 mm. Z zewnątrz auto wyróżnia czarny, kontrastujący z resztą karoserii zderzak, nowy grill oraz pionowe światła do jazdy dziennej. Dodatkowo model wyposażono w ozdobne progi boczne oraz tylny zderzak ze zintegrowaną osłoną podwozia. Całość uzupełnia nowy wzór felg, których maksymalny rozmiar to 19 cali.

Nowy model Cross Country jest dostępny z dwoma silnikami benzynowymi – T4 oraz T5, jaki i również z motorami wysokoprężnymi – D2, D3, D4. Topowa wersja T5 z silnikiem o pojemności 2,5 litra i mocy 254 KM jest dostępna z napędem na cztery koła. Cena wersji T5 AWD z automatyczną skrzynią biegów rozpoczyna się od 129 420 zł.

To zupełnie nowy model w naszej gamie. Kilkanaście lat temu posiadaliśmy w ofercie Volvo V70 Cross Country, jednak z nowym V40 Cross Country wchodzimy na bardzo konkurencyjny rynek Crossoverów. Mamy nadzieję, że poradzimy sobie na nim równie dobrze jak na pozostałych rynkach, na których jesteśmy obecni – powiedział Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska.

Model V40 Cross Country po raz pierwszy został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Dealerzy zbierają już zamówienia na samochody, a odbiór pierwszych egzemplarzy przez klientów nastąpi w grudniu br.

Informacja/zdjęcia: Volvo

...a może to też Cię zainteresuje:

Stacje multimedialne.

Chciał byś jeździć autem wyposażonym w nowoczesny zestaw informacyjno- multimedialny? Opcja zakupu samochodu wyposażonego fabrycznie w taki zestaw może zwiększyć

Czytaj dalej >>