OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

RMF Caroline Team zakończył walkę na trasie Wielkiej Ucieczki.

Wielka Ucieczka miała dzisiaj kilka etapów. Zawodnicy ze wszystkich klas mieli do pokonania trzy odcinki specjalne. Pierwszy to typowa „przeprawówka” dla klasy Open, drugi i trzeci to ściganie po off-rodowych bezdrożach poligonów, gdzie liczyła się prędkość oraz spryt pilotów.

Wszystkie załogi RMF Caroline Team wyruszyły dziś na trasę. Niestety ponownie pech dopadł załogę Rafała Płuciennika i Sławka Gajewskiego. Na fragmencie zwanym „Ruską Drogą”, posłuszeństwa odmówiło sprzęgło w ich terenówce. Ten etap trasy był dla wielu zawodników morderczy. Kilkanaście załóg musiało używać lin aby wydostać się z błotnisto-lodowatej mazi. Przez „Ruską drogę” bardzo dobrze przebrnął Mirek Kozioł, który po rewelacyjnym przejeździe pomógł wydobyć auta innych zawodników, zatopione w lodowych krach.
Drugi OS to walka na poligonie w Świętoszowie. Do pokonania była setka kilometrów w kilku pętlach. Za pędzącymi zawodnikami mimo wczesno wiosennej pogody wzbijał się kurz. Załogi RMF Caroline Team bez problemu pokonały ten odcinek trasy.

Trzeci, najkrótszy z dzisiejszych, etap trasy to mieszanina szybkich płaskich czołgówek i błotnych kałuż zlokalizowanych na „Drodze Mazura”.
Wyniki ze zmagania na tegorocznym Great Escape Rally będą znane dziś w nocy. Serwisy przygotowują już auta na jutrzejszy Memoriał Karoliny, w którym przyjdzie walczyć zawodnikom na pętlach przez cztery godziny. W barwach RMF Caroline Team wystartują Piotr Zelt i Andrzej Piaseczny.

 

{gallery}caroliny{/gallery}

 

 

Informacja: Jasiek Nałęcz/RMF Caroline Team
 

...a może to też Cię zainteresuje: