OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Propozycje od AEV. Ram 2500 Concept By AEV 2014

20

American Expedition Vehicles (AEV) rzucił konkurencji rękawicę. Zaprezentowany na SEMA Show w Las Vegas – 2014 Ram 2500 Concept By AEV to osobliwa postać. Na pierwszy rzut oka samochód wygląda jak debiutująca na wiosnę nowa generacja Dodge’a Power Wagon, ale w rzeczywistości jest to Ram 2 500 Heavy Duty wyposażony w rożne dodatki od firmy AEV. Ram otrzymał przeprojektowane zawieszenie z 3-calowym skokiem zawieszenia z przodu i 2-calowy z tyłu. Dzięki temu znalazło się miejsce na powiększone nadkola, 40-calowe wysokie opony BF Goodrich Mud Terrain KM na 17-calowych felgach. Na uwagę zasługuje niestandardowy AEV zderzak przedni, który podzielony jest na trzy odrębne części, co umożliwia łatwiejszą ich wymianę w przypadku uszkodzenia, montaż większej wyciągarki oraz 6,5-calowych terenowych świateł.
Mimo iż samochód jako całość, nie trafi do produkcji, poszczególne części AEV będzie można kupić już na początku 2014 roku.

...a może to też Cię zainteresuje:

Eska. Porsche Cayenne S

Połączenie wyścigowych możliwości z nadwoziem typu kombi nie jest łatwym zadaniem i wiąże się z wieloma kompromisami i ustępstwami, ale

Czytaj dalej >>