OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Prestiżowe wyróżnienia dla inżynierów Land Rovera

Land Rover oraz modele Range Rover Evoque i Land Rover Discovery 4 po raz kolejny zostały docenione. Marka otrzymała najbardziej prestiżowe wyróżnienie w Wielkiej Brytanii w dziedzinie inżynierii od Royal Academy of Engineering. Dwa modele Land Rovera zdobyły także uznanie brytyjskiego magazynu Auto Express.

Royal Academy od Engineering przyznała zespołowi specjalistów Land Rovera nagrodę MacRoberta dla innowacji w inżynierii za Range Rovera Evoque. Akademia doceniła niezwykłą precyzję wykonania modelu Evoque w kwestii zaprojektowania rozmieszczenia z milimetrową dokładnością elementów podwozia samochodu, jak zawieszenie, układ wydechowy oraz 70-litrowy zbiornik paliwa. Jury przyznające nagrodę podkreśliło także znaczenie bezpieczeństwa oraz zastosowanie przez inżynierów Land Rovera technologii energooszczędnych w karoserii i podwoziu, takich jak bardzo wysokiej wytrzymałości stal borowa.

W projekcie Range Rovera Evoque doceniono dbałość o ochronę środowiska, wspieraną przez wewnętrzne analizy cyklu życia pojazdu. Wysoka ocena sprawiła, że model ten stał się jednym z niewielu samochodów, który otrzymał akredytację Agencji Certyfikacji Pojazdów. Dzięki wysokiej wydajności nowych układów napędowych oraz znacznej oszczędności materiałów wymaganych do wykonania samochodu, Evoque jest najbardziej efektywnym Range Roverem w historii z emisją spalin na najniższym poziomie 129g/km i średnim zużyciem paliwa ok. 5 l/100 km. Podkreślono także ekologiczne zalety modelu związane z wykorzystaniem surowców wtórnych w produkcji listew, podszewek, osłon, a nawet części głośników audio.

„Nagroda MacRoberta to wielki zaszczyt dla zespołu Land Rovera. Jesteśmy bardzo dumni, że innowacje, które zastosowaliśmy w modelu Evoque i które przyczyniły się do międzynarodowego sukcesu tego samochodu, zostały docenione przez Akademię jako reprezentujące najlepsze wartości brytyjskiej inżynierii” – powiedział David Mitchel, Główny Inżynier Programowy Range Rovera Evoque.

Range Rover Evoque, który jest obecnie samochodem roku w plebiscycie Auto Express Awards, zdobył także po raz kolejny uznanie brytyjskiego magazynu w kategorii Najlepszy Kompaktowy SUV. Jego jakość, wydajność, styl i wykonanie sprawiają, że otrzymał już ponad 100 znaczących wyróżnień na całym świecie.
Natomiast Land Rover Discovery 4 otrzymał trzeci rok z rzędu tytuł Najlepszego Dużego SUV-a. Sumując tytuły razem z poprzednią generacją Discovery, nagroda od Auto Express przyznana jest Land Roverowi po raz ósmy z kolei, co świadczy o całkowitej dominacji tego modelu w klasie.

Informacja/zdjęcia: LR

...a może to też Cię zainteresuje: