OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Oleje Total i Elf dla luksusowych marek jaguara i land rovera

Koncern Total od wielu lat specjalizuje się w produkcji olejów silnikowych spełniających najwyższe wymagania jakościowe i homologacje konstruktorów samochodów. Produkty firmy zapewniają ochronę silnika, a także zabezpieczają przed utratą gwarancji w przypadku nowszych pojazdów. Do marek, których specyfikacje silników spełniają oleje Total i Elf, dołączyły luksusowe auta Jaguar i Land Rower.

Konstruktorzy i producenci pojazdów kładą nacisk na zużycie paliwa, dlatego większość z nich zaleca stosowanie olejów najwyższej jakości, odpowiadających obowiązującym standardom. Zarówno Jaguar jak i Land Rover wprowadziły w specyfikacje, które potwierdzają, że produkty Koncernu Total – oleje Total i Elf spełniają wysokie wymagania producentów luksusowych pojazdów.

– Oferta naszego koncernu odzwierciedla dbałość o wysoką jakość produktów. Dzięki temu spełniamy nawet bardzo wysokie wymagania luksusowych producentów pojazdów – powiedział Thibaud de Lisle, Dyrektor Generalny Total Polska. – Każdy produkt jest wynikiem pracy specjalistów, którzy codziennie obserwują dynamicznie zmieniające się wymagania rynku motoryzacyjnego. Staramy się by nasze oleje stanowiły najlepszą odpowiedź na rosnące oczekiwania producentów samochodów i ich użytkowników – podkreśla Thibaud de Lisle.

Specyfikacje JAGUAR i LAND ROVER w gamie TOTAL i ELF

Oleje Total spełniają specyfikacje: STJLR 03.5003, STJLR 03.5004 i STJLR 03.5005. Dotyczą one silników Diesla (4.4L V8, 3.0L V6, 2.2L R4) i benzynowych: (V8, V6, 2.0 R4), które napędzają samochody marki Jaguar i Land Rover.

Specyfikacja STJLR 03.5003 została opracowana na podstawie normy Forda WSS M2C 913-C. Według jej wymogów olej powinien odznacza się wysoką paliwooszczędnością i nadawać się do stosowania zarówno w silnikach benzynowych jak i Diesla. Zgodnie z zaleceniami ACEA jest to olej A5/B5 o lepkości SAE 5W-30 stosowany w silnikach benzynowych i Diesla. Specyfikacji STJLR 03.5003 odpowiada produkt: TOTAL Quartz 9000 Future NFC 5W-30: półsyntetyczny, wielosezonowy olej silnikowy przeznaczony do silników benzynowych i wysokoprężnych. Zalecany do pracy w warunkach przejazdów sportowych, miejskich jak i autostradowych przyczynia się do zmniejszonego spalania w czasie jazdy i podczas rozruchu. Dzięki doskonałej płynności w niskich temperaturach ułatwia rozruch zimą i tworzy niezwykle wytrzymały film olejowy odporny na wysokie obciążenia termiczne. ELF Evolution 900 SXR 5W-30Drugim olejem, który spełnia wymogi specyfikacji STJLR 03.5003 jest. Ten produkt gwarantuje znaczne obniżenie oporów wewnętrznych w warstwie olejowej, co wpływa na zmniejszenie oporów wewnętrznych w silniku, wzrost jego sprawności i oszczędność paliwa.

Specyfikacja STJLR 03.5004 przeznaczona jest do stosowania w dużych silnikach benzynowych. W tym przypadku olej powinien posiada lepkość 5W-20 i parametry ACEA A1/B1 oraz nadawać się do użycia w dużych silnikach benzynowych bez doładowania. Tej specyfikacji odpowiada olej TOTAL Quartz 9000 Future EcoB 5W-20.

Specyfikacja STJLR 03.5005 jest normą dotycząca olejów niskopopiołowych (Low SAPS) o lepkości 5W-30 do samochodów wyposażonych w silniki Diesla m.in. 3.0 L V6. Jej wymogi spełnia TOTAL Quartz Ineo C1 5W-30.

...a może to też Cię zainteresuje:

Kambodża

MUTT-ing in Cambodia Pierwsze promienie słońca wstającego leniwie nad prastarym Imperium Khmerskim odkrywają dla nas wieże Ankgor Wat i odbijają

Czytaj dalej >>
Turystyka odwołana

Przed nami trzecia – ostatnia część zapowiedzi imprez, które odbędą się w ten weekend. W właściwie w części – miały

Czytaj dalej >>