OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

MAMY MISTRZÓW – COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL

Wreszcie mamy mistrzów w przeprawowej jeździe samochodami terenowymi. COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL po wyjątkowo trudnej Rundzie Finałowej w Olsztynie zdobyła załoga Łukaszewski/Duhanik w najtrudniejszej klasie Extreme i Wilk/Urban w klasie Adventure.

Powiedzieć, że trasa Rundy Finałowej w stolicy Warmii i Mazur była ciężka, to zdecydowanie za mało. Zawodnicy musieli mierzyć się z terenem, który dla wielu kierowców samochodów terenowych byłby nie do przejechania. W tym wyjątkowo ekstremalnym rajdzie najważniejszy był jednak aspekt sportowy. Ostatnia z trzech rund cyklu COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL miała wskazać triumfatorów, a apetyt na zwycięstwo miało parę świetnych załóg. Klasyfikacja generalna w każdej z klas dawała szansę na dramatyczne przetasowania na najwyższych pozycjach.

Po Odcinku Nocnym wszystko wskazywało na to, że prowadzenie zachowają liderzy klasyfikacji. W Extreme Łukaszewski przeciął trasę niemal nie zwracając uwagi na przeszkody terenowe, podobnie jak Wilk w Adventure. Ten ostatni popełnił jednak drobny błąd, w wyniku którego świetnie przejechany Odcinek Nocny w świetle regulaminu nie mógł mu zostać uznany. Potknięcie to wykorzystał Szkop, który dzięki temu zaczął poważnie myśleć o Pucharze Polski. W Extreme mimo świetnej postawy Łukaszewskiego nic nie było jeszcze przesądzone. Robert Kufel – drugi w „generalce”, też poszedł bardzo mocno. Wszystko miało się rozegrać na Odcinku Dziennym.

Świadomy zagrożenia Wilk ruszył na trasę Odcinka Dziennego wyjątkowo zmotywowany. Piekielnie trudne przeprawy wodne przejeżdżał z taką wprawą i determinacją, że inni tylko przecierali oczy ze zdziwienia. W tym czasie w Extreme odbywał się dramat Kufla. Na trzecim OS-ie uszkodził o sprzęgło i przestał się liczyć w walce o pierwsze miejsce. Dzięki temu Łukaszewski mógł spokojnie jechać swoje i dowieźć prowadzenie do mety.

Po ciężkiej, fizycznej rundzie poznaliśmy wreszcie najlepsze załogi sportowo-przeprawowej jazdy samochodami terenowymi. W Adventure z niewielką przewagą wygrała załoga Wilk/Urban, w Extreme zaś Łukaszewski/Duhanik zostawili rywali daleko z tyłu. Tytuł najlepszych w Polsce będą mogli nosić jednak tylko do przeszłego sezonu COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL.

COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL 2010

Klasyfikacja generalna
Klasa Adventure:
1. Mariusz Wilk/Grzegorz Urban
2. Tomasz Stokłosa/Karol Trzebny
3. Jacek Szkop/Marek Andrzejczak

Klasa Extreme:
1. Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik
2. Robert Kufel/Dominik Samosiuk
3. Artur Owczarek/Roman Popławski

...a może to też Cię zainteresuje: