OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

LAND ROVER DISCOVERY 4 – najlepszy Diesel wśród terenówek.

Land Rover DISCOVERY 4 został nagrodzony tytułem najlepszego auta 4×4 z silnikiem wysokoprężnym. Zestawienie przygotował prestiżowy brytyjski magazyn Diesel Car Magazine. Nowy silnik odświeżonego Discovery 4 ustanawia standardy w zakresie mocy, kultury pracy, niskiego spalania i emisji CO2.

Wyróżniony silnik – LR-TDV6 3.0  z dwiema sekwencyjnymi turbosprężarkami – to jeden z najnowocześniejszych silników Diesla na świecie:

    * Moc maksymalna: 245 KM przy 4.000 obr./min;
    * Maksymalny moment obrotowy: 600 Nm przy 2,000 obr./min;
    * Średnie spalanie na poziomie 9.3 l na 100 km;
    * Średnia emisja 244g/km CO2.

Jest to pierwszy silnik Diesla w układzie V, w którym zastosowano tego rodzaju turbodoładowanie. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawia kulturę pracy jednostki i znacząco wpływa na wzrost mocy i momentu obrotowego.

„Cieszymy się z dowodów uznania dla nowego Land Rovera Discovery od przedstawicieli najbardziej opiniotwórczych światowych mediów. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych inżynierów, którzy stale pracują nad udoskonalaniem jednostek napędowych Land Roverów. Poprzednia generacja – Discovery 3 – zdobyła ponad 100 międzynarodowych nagród. Oznacza to, że dotychczas najlepszy samochód 4×4 stał się jeszcze lepszy” – powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover Poland.

Land Rover Discovery 4 to nowoczesny design, który najłatwiej dostrzec w zmienionych lampach, kratowym grillu i w przeprojektowanym przednim zderzaku o ulepszonej aerodynamice. Discovery 4 charakteryzuje się zarówno luksusowym, jak i bardzo praktycznym wnętrzem. Aż 7 osób może cieszyć się przestrzenią oraz pełnowymiarowymi, komfortowymi siedzeniami nowego Discovery 4. Ogromna liczba możliwych konfiguracji rozłożenia foteli pozwala dostosować wnętrze do każdej sytuacji.
Discovery 4 został poddany testom, podczas których pokonał ponad 6 mln km na pięciu kontynentach.

Więcej informacji na www.landrover.pl

fot.landrover.pl

...a może to też Cię zainteresuje: