OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Kierowca ŠKODY wyposażony w atrakcyjne akcesoria na zimę

Razem z zimą przychodzi wiele wyzwań dla kierowców, ale dzięki ofercie akcesoriów ŠKODY żadna sytuacja im niestraszna. Samochody czeskiej marki już same w sobie wyposażone są w wiele rozwiązań ‘Simply Clever’, które czynią eksploatację łatwiejszą, szczególnie w czasie zimy. Czy to śnieg czy słońce, lód czy mróz, kierowca ŠKODY i jego współtowarzysze będą podróżować bezpiecznie i komfortowo.

 

 

Każdy kierowca zna ten ból: zamarznięta szyba w samochodzie – właśnie wtedy, gdy się spieszy. Rozpoczynają się nerwowe poszukiwania skrobaczki. Tego problemu nie mają kierowcy modeli Fabia, Rapid, Rapid Spaceback, Octavia i Superb.

W tych modelach skrobaczka zawsze jest standardowo mocowana po wewnętrznej stronie klapki wlewu paliwa. Można też skorzystać z oryginalnych kosmetyków samochodowych ŠKODY, wśród których jest odmrażacz do szyb. Składana łopata do śniegu jest kolejnym praktycznym uzupełnieniem gamy akcesoriów ŠKODY. To poręczne narzędzie jest wykonane z aluminium i może być łatwo przechowywane w specjalnym pokrowcu po rozłożeniu na trzy części.

Podczas wyjazdu na zimowy wypoczynek, praktyczny pokrowiec na narty gwarantuje zachowanie czystego wnętrza samochodu przy przewożeniu sprzętu narciarskiego. W modelach Octavia i Superb narty zmieszczą się dzięki poręcznej możliwości złożenia środkowej części kanapy. Jeśli sprzęt narciarski nie ma być przewożony w środku, idealnym rozwiązaniem jest także zabezpieczony przeciwko kradzieżom aluminiowy uchwyt dachowy na narty i deski snowboardowe.

Zakłada się go w prosty sposób na bazowy bagażnik dachowy dostępny w wielu modelach ŠKODY. Alternatywnym rozwiązaniem jest zamykany kufer dachowy na sprzęt narciarski o pojemności 380 litrów – dość, by zmieścić pięć par nart lub cztery deski snowboardowe. By przestrzeń bagażowa wyglądała jak nowa nawet po przewożeniu mokrych butów i sprzętu narciarskiego, ŠKODA oferuje dopasowane pod wymiar bagażnika maty i wykładziny do wszystkich swoich modeli. Gumowa mata bagażnika ma kształt dokładnie odpowiadający podłodze bagażnika i nie musi być specjalnie mocowana. Gdy się pobrudzi, może być bardzo łatwo wyjęta i umyta.

Dwustronna mata bagażnika to przemyślane rozwiązanie dostępne w modelach Rapid, Rapid Spaceback, Yeti, Octavia, Octavia Combi i Superb. Jedna ze stron pokryta jest odpornym, łatwo zmywalnym tworzywem sztucznym. Wytrzymałe, odporne na brud gumowe dywaniki spotykane w każdym modelu ŠKODY wykonane są z tego samego materiału. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa jazdy w jesienne i zimowe dni, ŠKODA oferuje atrakcyjne komplety kół zimowych (zestawy felgi + opony) i topowej jakości zimowe opony do wszystkich modeli marki.

Opcjonalne pokrowce na koła pozwalają przechować opony i felgi, nie brudząc ich i nie pogarszając ich właściwości. Na ekstremalne warunki śniegowe, czeski producent oferuje także ręcznie zakładane łańcuchy śniegowe. Oryginalne akcesoria można kupić w każdym Autoryzowanym Salonie marki ŠKODA – wykaz punktów dostępny jest tutaj.

[dg ids=”22939,22940″]

...a może to też Cię zainteresuje: