OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Dakar 2013 Mamy Reprezentację Polski w Rajdach Terenowych

W rozpoczynającym się za kilka tygodni Rajdzie Dakar Polacy wystartują pod wspólną flagą. W drużynie powołanej do życia przez Polski Związek Motorowy pojadą nasi najlepsi kierowcy na czele z Krzysztofem Hołowczycem i startującym na quadzie Rafałem Sonikiem.

Podczas rajdu, który wyruszy 5 stycznia ze stolicy Peru, Limy, nasze barwy reprezentować będą również m.in. samochodowe załogi w składzie: Piotr Beaupré z Jackiem Lisickim jako pilotem i Adam Małysz z Rafałem Martonem.

Reprezentacja ma za zadanie zjednoczyć polskich zawodników startujących w Rajdzie Dakar i innych imprezach off-roadowych. – Celem PRRT jest budowanie pozytywnego wizerunku Polaków startujących w najtrudniejszych rajdach świata. Zależy nam na integracji, pod wspólną flagą, zawodników z naszego kraju oraz propagowaniu wartości Reprezentacji Polski. Ważna jest dla nas również popularyzacja dyscypliny i szkolenie następców – wyjaśnia Rafał Sonik, kierowca quadowy i jeden z inicjatorów Poland National Team.

Skład Poland National Team na Dakar 2013:

Rafał Sonik (quady – Yamaha Raptor 700)
Krzysztof Hołowczyc i Filipe Palmeiro (POR) (samochody – Mini All 4 Racing)
Piotr Beaupré i Jacek Lisicki (samochody – BMW X5 CC)
Adam Małysz i Rafał Marton (samochody – Toyota Hilux)
Grzegorz Baran, Bartosz Boba, Robert Jachacy (ciężarówki – MAN TG 4×4)
Dariusz Żyła i Pierre Calmon (FRA) (samochody – Mitsubishi Pajero)
Robert Jan Szustkowski Jr., Jarosław Kazberuk, Wojciech Białowąs (ciężarówki – Mercedes Unimog U400 Rally)

Oficjalnie skład i plany Reprezentacji Polski w Rajdach Terenowych zaprezentowane zostaną podczas konferencji prasowej 11 grudnia 2012 r.

Źródło: Polish Sport Promotion

 

...a może to też Cię zainteresuje: