OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Dacia Duster z nagrodą Top Gear 2010

Redakcja polskiej edycji magazynu TopGear przyznała Dacii Duster nagrodę TopGear za rok 2010. Duster, który pojawił się na rynku w kwietniu ubiegłego roku, stał się hitem sprzedażowym koncernu na rynkach wielu krajów europejskich.
W tym roku po raz pierwszy wśród zagranicznych edycji TopGear, redakcja miesięcznika przyznała nagrody w Polsce. Dacia Duster została uznana przez redakcję idealnym samochodem na polskie drogi. „Ten samochód jest zaprzeczeniem obowiązujących w przemyśle trendów. Jest lekki, pojemny i fantastycznie radzi sobie na nierównych, śliskich drogach – powiedział Piotr R. Frankowski, redaktor naczelny magazynu TopGear.

Dacia stała się fenomenem społecznym, przyczyniając się do powstania nowego stylu konsumpcji na rynku samochodowym określanego jako Dacia Attitude − wysokiej jakości samochody po przystępnej cenie. W ciągu zaledwie 6 lat Dacia stała się marką, która podbiła rynki wielu krajów.

Od momentu wprowadzenia do sprzedaży modelu Duster w kwietniu, na świecie wydano już ponad 68 000 egzemplarzy tego auta, w tym 1 901 w Polsce. Jest to najlepiej sprzedający się model Dacii w Polsce.

Dacia Duster została również wyróżniona nagrodą Autobest 2011 za najlepszą ofertę samochodową na rynku w 2010 roku.


Źródło: Renault

...a może to też Cię zainteresuje:

Finał MT Series 2011

Finał rajdu MT Series 2011 był zapowiadany jako etap krótki i nietrudny, co u niektórych zawodników mogło zaowocować złudną myślą,

Czytaj dalej >>
Auta Dakaru

Czołówka Na wstępie krótka refleksja – rajd Dakar (niegdyś Paryż-Dakar) to chyba najtrudniejsza sportowa próba dla kierowcy i auta. Zatem

Czytaj dalej >>