OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Czarna strzała od Brabusa. Mercedes 800 iBusiness

Mercedes 800 iBusiness

Jeśli ktoś posiada pękające w szwach konto bankowe, może przeznaczyć część środków na Mercedesa po tuningu. Tym razem niemiecki tuner Brabus wziął na warsztat mniej szosową wersję Mercedesa – mianowicie G65 AMG. Mimo, że w teren zwykle jeździ się po rozkosz z samej jazdy, Brabus wpadł na pomysł, że można przy tej okazji słuchać muzyki, oglądać filmy DVD i TV.

Zaprezentowana w Genewie wersja 800 iBusiness to prawdziwe multimedialne królestwo. We wnętrzu znajdziemy głównie produkty firmy Apple. Oprócz komputera Mac Mini wyposażonego w moduł Apple TV, możemy skorzystać z podsufitowego 15,6-calowego monitora LCD, iPada i iPoda. Całość zasila generator umieszczony w bagażniku.

Jakby tego było mało, pod maskę Gelendy schowano 6-litrowy silnik V12 z podwójnym doładowaniem. Może on wygenerować 800 KM mocy oraz 1 420 Nm momentu obrotowego (ograniczonego do 1100 Nm). Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. Na szosie terenowy Mercedes pokona nie jeden samochód sportowy, osiągając „setkę” w 4,2 sekundy. Pozostaje się tylko zastanowić, czy użycie słowa terenowy jest do końca adekwatne. Dokładna cena tego cacka nie jest jeszcze znana, ale z pewnością będzie to liczba ze sporą ilością zer.

...a może to też Cię zainteresuje:

Ford F-150 XLT
Amerykański rdzeń

Bestsellery  Miłośnicy off-roadu nie mogą pomijać amerykańskiego świata samochodów 4×4. Trudno o inną lokalizację, która bardziej obfitowałaby w tego typu

Czytaj dalej >>