OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Bez sztampy. Skoda Yeti Xtreme

Wiele osób jest skora dopłacić za nietuzinkowe, oryginalne stylizacyjnie auto. Skoda stara się wycelować w te potrzeby. Dowodem na to jest Yeti w odmianie Xtreme. Samochód wyraźnie się różni od standardowego wariantu seryjnego. Żółty dach, grafitowy lakier nadwozia oraz wysokoprofilowe opony od razu mogą się podobać. Szerokie i wysokie ogumienie wiązały się z koniecznością poszerzenia nadkoli.

Umięśnione Yeti sprawia wrażenie pół-wyczynowego pojazdu. Jednak parametry silnika od razu sprowadzają nas na ziemię. Napędzaniem rekreacyjnej skody zajmuje się benzynowy motor 1.8 TSI o mocy 152 KM i momencie 250 Nm. Silnik został połączony ze sprawdzoną, udaną, automatyczną skrzynią biegów DSG. Konstrukcja TSI zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 9 sekund. Adaptacji poddano za to układ hamulcowy, który pochodzi z modeli Octavia RS.

W kabinie zainstalowano kubełkowe, sportowe siedziska od Recaro. Za bezpieczeństwo między innymi odpowiadają czteropunktowe pasy bezpieczeństwa. Drzwi zostały wykonane z włókna węglowego. W wyposażeniu znajdziemy takie elementy, jak przecinarka do pasów czy schowek na apteczkę.
Xtreme – póki co – jest modelem koncepcyjnym. Jeśli trafi do produkcji seryjnej, zapewne będzie to bardziej „drogowa” wersja. Ale poczekamy, zobaczymy…

http://www.autogaleria.hu

...a może to też Cię zainteresuje: