OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

9 OS dał w kość najmłodszemu debiutantowi Dakaru

Dzisiejszy, 9. etap Dakaru był imponujący i różnorodny. Zawodnicy mieli do pokonania 451 km z Calamy do Iquique, czyli najbardziej na północ wysuniętego punktu tegorocznych zmagań. Najmłodszy debiutant i niekwestionowanie największa niespodzianka tegorocznego rajdu, dojechał na metę odcinka na 13. pozycji tracąc do lidera 50m36s.
Kierowcy pojazdów musieli dziś pokonać wielkie piaszczyste połacie i kamieniste bezdroża pustyni Atakama. Ciągnące się przez 150 km wydmy były dla wielu zawodników nużące i groziły dekoncentracją.

„Bez wątpienia był to najtrudniejszy odcinek na tegorocznym Dakarze, który w ogóle wśród zawodników uchodzi za jeden z najtrudniejszych w historii. Tak mocno nie dostałem w kość dawno, nie pamiętam tak wymagającej, wyboistej i dziurawej trasy.” – mówi Martin Kaczmarski. „Muszę dziś poważnie zregenerować siły przed ostatnimi odcinkami i dojść do siebie. Myślę już tylko o mecie w Valparaiso.” – dodaje najmłodszy debiutant wśród kierowców i niewątpliwie największe zaskoczenie tegorocznego rajdu.

Kaczmarski dojechał dziś na metę odcinka z 13. czasem tracąc do lidera 50m36s. Krzysztof Hołowczyc, jego Mistrz z Lotto Team był dziś 7. ze stratą 42m17s.

W klasyfikacji generalnej na chwilę obecną Martin jest na 13 pozycji. Przejechał w sumie 39h10m10s i traci do lidera 4h54m33s.

...a może to też Cię zainteresuje:

Prawie jak reklama

Brzmi to prawie jak reklama, ale mimo marketingowego posmaczku nie można nie wspomnieć o sukcesie Kii Sportage. W testach magazynu

Czytaj dalej >>
AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY